Унікальний одяг з етномотивами — історія виникнення українського бренду "Ґаздівка"

Одяг бренду "Ґаздівка". Скриншот: kanaldim.tv

Засновниця та дизайнерка бренду "Ґаздівка" Соломія Дуб'янська виготовляє унікальний чоловічий одяг з етномотивами. На сорочках, жакетах, пальтах можна знайти рядки з народних пісень, загадки та унікальні орнаменти. Першу сорочку з піснею Соломія вишила для брата, який пішов захищати Україну на фронті. Деталі — у "Ранку Вдома".

Соломії 30 років. Вона професійна дизайнерка, довгий час працювала в індустрії мас-маркету. Після початку повномасштабної війни дівчина евакуювалися з Києва до батьків на Тернопільщину.

"Я подумала, що потрібно чимось зайнятися, бо дурні думки в голову лізуть. Так я почала вишивати. До того я вишивала на четвертому курсі свою колекцію. В мене прабабуся борщівська вишивальниця. Борщівські техніки я знала до того. Тож просто почала вишивати першу сорочку", — пригадала засновниця та дизайнерка бренду "Ґаздівка" Соломія Дуб'янська.

Згодом Соломія почала докладніше вивчати історію своєї родини. Дідусь дівчини був лемком, якого депортували у 1947 році. Це відгукнулося дизайнерці, адже тоді вона сама не знала, чи зможе повернутися додому.

"Коли їх депортували, то їм дозволили взяти там тільки одну корову та жорна. Це настільки збіглося з моїми відчуттями на той час, що я почала більше досліджувати.  Бо дідусь не дуже любив розповідати, бо це йому дуже боліло насправді. То були дуже важкі часи. Коли їх депортували, це все було страшно", — розповідає дизайнерка. 

Саме спогади про предків надихнули Соломію створити бренд, через який вона передаватиме українську історію й традиції.

"Я спочатку вишила саму сорочку, а пізніше виникла ідея про те, що можна вишивати на сорочках народні пісні", — провадить Соломія Дуб'янська.

Першу сорочку з піснею дівчина вишила для брата, який пішов захищати Україну на фронті. Ця робота вразила хлопця і знайомих Соломії, які почали розпитувати, де взяти й собі такий одяг. Так народився бренд "Ґаздівка".

"Ґаздівка — це лемківське слово, яке означає господарство. Я ґаздиня цього бренду. Роблю одяг для чоловіків-господарів. Я втілювала образ своїх тата й дідуся. Вони були серйозними господарями", — додає Соломія.

Весь одяг — це ручна робота. Крім вишивки, є й інші декоративні елементи зі скла, які дизайнерка замовляє в інших майстринь. Ідеї Соломія бере з українського народного одягу, але осучаснює їх.

Одяг чорний не просто так, це колір борщівської вишиванки. Кожен виріб унікальний, адже виготовлений в одному екземплярі. Бренд екологічний. У виробництві Соломія використовує техніку апсайклінгу.

"Ми взагалі дуже багато перламутру використовуємо. Також це вовна. Все, що всередині — підклад, виконаний з використаної бавовни", — пояснює засновниця "Ґаздівки".  

Усі бирка та пакування Соломія також робить вручну з перероблених матеріалів. На кожному виробі є унікальний вишитий підпис з датою створення.

"Це наш такий фірмовий знак. Це року Божого, якого було створено. Мій дідусь прищепив нам любов до церкви. Лемки — парафіяни греко-католицької церкви. Це ще одна цінність", —  резюмувала дизайнерка бренду "Ґаздівка".

Попри те, що бренд чоловічий, жакети та пальто Соломії носять й жінки. Придбати одяг можна онлайн. Дизайнерка часто розігрує унікальні речі за донати для українських військових.

Читайте також: Відтворила гердан Лесі Українки: як режисерка монтажу популяризує українські етноприкраси з бісеру

Медіа-партнери
Прямий ефір