Українська B-Girl знялась у серіалі МОК: ексклюзивне інтерв'ю з Анною Stefanі Пономаренко 

Анна Stefani Пономаренко. Фото: instagram.com/haru_graphics

Міжнародний олімпійський комітет випустив серіал Breaking Life: Road to Paris 2024. Серед героїв є українська B-girl Анна Stefanі Пономаренко. Про серіал, відбір на Олімпіаду та розвиток брейкінгу в Україні дізнаємося від Анни Пономаренко в ексклюзивному інтерв'ю "Ранку Вдома".

Ведуча — Ольга Фанагей-Баранова.

—  Розкажіть, будь ласка, взагалі нашим глядачам, що таке брейк-данс і як він пов'язаний з Олімпійськими іграми? 

— Брейкінг — це вид сучасного танцю. Зважаючи на те, що це важкий танець з акробатичними елементами, то його допустили до олімпійського виду спорту. Це має сенс. Здається, до олімпійських видів спорту його долучили у 2017 році. 

— Розкажіть про цей серіал. Як так сталося, що ви стали його героїнею? Про що ви там розповідаєте? 

— Цей серіал про атлетів, які братимуть участь в Олімпійських іграх чи у відборі. Вони вибрали п'ять атлетів з цікавими історіями. Автори фільму знімали етапи підготовки до ігор, розпитували чим живуть атлети та як вони прийшли в цю культуру. Я, наприклад, розповідала про те, як я прийшла до олімпійського виду спорту, яким був етап відновлення після народження дитини. Також мене розпитували про участь у відборі, про шлях до п'ятірки найкращих у світовому рейтингу. 

— Де ви тренуєтеся? Як на тренування вплинула повномасштабна війна? Коли ви взагалі почали займатися брейк-дансом? 

— Почала займатись у 2009 році, коли мені було 14 років. Ніколи не думала, що це стане олімпійським видом спорту, але мені дуже цього хотілося. Брейк-данс — це не лише спорт, це окрема культура. Мені завжди хотілося змагатися, перемагати, щоб тут був професійний підхід.

Професійно займатися брейкінгом я почала шість років шість тому, бо до цього я багато працювала за кордоном. Зокрема, в балетах, цирках, театрах. Я не мала можливості тільки брейкінгом займатися. Я хотіла пов'язати життя з танцями, але я не мала змоги заробляти стільки, щоб танцювати у вільний час.

Я проживаю в Англії вже шість років. Коли я сюди переїхала, то в мене з'явилася можливість більше тренуватися та подорожувати. Тоді почалася моя кар'єра як B-girl, бо мене помітили. Мене почали кликати на різні змагання. Таким чином почалася моя кар'єра як олімпійського атлета. Перші змагання в мене були на четвертому місяці вагітності. Вирішила спробувати й все вийшло. 

— Розкажіть, будь ласка, наскільки розвинена культура та сам брейк-данс в Україні? 

— Дуже розвинений. Українці — дуже потужні атлети, але, зважаючи на ситуацію в Україні у хлопців немає можливості виїжджати на змагання. Для розвитку у цій культурі потрібно подорожувати, активно виступати, брати участь в різних змаганнях.

Втім, в нашій збірній, яка братиме участь у відборах Олімпійських, є п'ять атлетів. Троє дівчат та двоє хлопців. Вже завершився перший відбірковий етап в Шанхаї. Я на дев'ятому місці, ще одна дівчина на десятому місці. Хлопці, якщо я не помиляюсь, на 13 та 14 місцях.

Для нас це була дуже важка поїздка. Ми не змогли продемонструвати свій справжній рівень, адже був важкий переїзд, тут інший часовий пояс, але в нас є шанс показати кращі результати на наступному відбірковому етапі. Ми можемо здобути квитки на Олімпійські ігри. Цей етап відбудеться 22-23 червня. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір