Українці в окупації створили "Монополію по ЗСУшному" та інструкції з допомоги Україні

Гра про ЗСУ. Скріншот: kanaldom.tv

Троє друзів з Мелітополя, сидячи в окупації, спромоглися створити маленький бізнес. Вони розробили кілька настільних ігор. Першу — "Що за мем", почали створювати за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. Вже під час війни з’явилася гра "Монополія по ЗСУшному". Детальніше про незламних українців, які працюють попри все, дивіться у "Ранку Вдома".

Мелітополець Сергій разом зі своїми друзями Дмитром і Олександром розробили кілька проукраїнських настільних ігор. Здається, що тут такого? Та ці ідеї хлопці втілювали в окупації.

"Першу гру під назвою "Що за мем" почали створювати за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. Дизайн, ситуації та текст вигадували самостійно. Дебютні 100 примірників розлетілися за лічені дні, тож хлопці вирішили працювати далі. Друк першої великої партії замовили 22 лютого, а вже 24 лютого все пішло шкереберть.

"Завод знаходився у Харкові, усі ми пам'ятаємо, що там було. Тож вкластися у терміни не вдалося. Ця гра була готова десь наприкінці травня, коли не вдалося взяти Київ за три дні", — пригадав розробник настільних ігор Сергій Сєров. 

У Сергія в Мелітополі був власний комп'ютерний клуб, який довелося зачинити, коли місто опинилося в окупації. За деякий час розробник ігор спробував відновити його роботу.

"Подав в український місцевий Telegram-канал рекламу. До мене приїхали й почали звинувачувати в спонсоруванні тероризму, погрожували ув'язненням. Почали перевіряти телефон. Дивом вдалось уникнути відповідальності, адже росіяни не знайшли в моїх соцмережах останній пост з інструкцією про те, як донатити на ЗСУ", — пригадав Сергій Сєров.

Чоловікові дійсно пощастило залишитися цілим і неушкодженим, але ідея реанімувати бізнес провалилася. Тож він разом із друзями почав працювати над наступною грою. За її основу взяли класичну "Монополію", яку переробили на український лад і додали жартів. Закінчивши розробку гри, хлопці зрозуміли, що нормально працювати в окупації не вдасться. Тож Сергій виїхав із Мелітополя до Києва, а його друзі — на Західну Україну. Бізнес налагоджують онлайн. Зараз працюють над створенням наступної гри, підтримують ЗСУ і моральний дух українців та мріють якнайшвидше повернутися додому.

Читайте також: "ЗСУ. Armed forces of Ukraine": усі охочі можуть знищити орків та зробити росіянам "бабовну"

Прямий ефір