Україна виборола дві золоті нагороди за четвертий день Паралімпіади-2024

Оксана Зубковська. Фото: paralympic.org.ua

У столиці Франції минув четвертий день Паралімпійських ігор-2024. Першого вересня змагання пройшли у 15 видах спорту: футболі, бочі, голболі, стрільбі з лука, бадмінтоні, велотреку, плаванні, настільному тенісі, кульовій стрільбі, волейболі сидячи, баскетболі, легкій атлетиці, академічному веслуванні, регбі та тенісі. Україна виборола одразу дві золоті нагороди за день, повідомляє "Дім".

За підсумками четвертого змагального дня Паралімпіади Україна здобула вісім нагород, дві з яких виявилися "золотими":

• Оксана Зубковська вп'яте у кар'єрі стала чемпіонкою Паралімпіади у стрибках у довжину;
  • Михайло Сербін здобув для України третє "золото" Паралімпіади у плаванні на дистанції 100 м на спині. У фіналі він проплив з часом 1:05.84 хвилин, оновивши власний світовий рекорд на 0,17 секунд.

Завдяки цим двом золотим медалям Україна піднялася на 11-те місце у заліку. У доробку "синьо-жовтих" наразі 27 нагород. За кількістю медалей Україна ділить третє місце зі США та Бразилією.

"Срібло" в академічному веслуванні здобув Роман Полянський. Це його третя паралімпійська медаль у кар'єрі в академічному веслуванні.

Вперше в історії Україна була представлена на Паралімпіаді у бочі і одразу здобула медаль. Артем Колінько у "бронзовому" матчі переміг хорвата Давора Комара (4:3) та виборов нагороду.

Також "бронзу" завоювали: Євгеній Богодайко (плавання, 100 м, брас, клас SB6), Данило Чуфаров (плавання, 100 м, спина, клас S11), Данило Семенихін (плавання, 100 м, брас, клас SB5), Анна Гонтар (плавання, 100 м, брас, клас SB5).

Анна Гонтар та Данило Чуфаров. Фото: facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine

Після чотирьох змагальних днів лідером медального заліку Паралімпіади-2024 є Китай, який вже виборов 71 медаль (33 з яких є "золотими").

11. Україна — 3+10+14 = 27

Як повідомлялося раніше, Паралімпійські ігри-2024 відбуваються в Парижі з 28 серпня по 8 вересня. Від України за медалі змагаються 140 спортсменів у 17 видах спорту.

У скарбничці збірної України вже:

• 29 серпня — срібна медаль Антон Коль (плавання, 100 м, спина, клас S1); срібна медаль Ірина Пойда (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5); бронзова медаль Анна Гонтар (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S6); бронзова медаль Олександр Комаров (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5);
  • 30 серпня —  золота медаль Олександр Комаров (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); срібна медаль Владислав Білий (легка атлетика, метання списа у класі F38); срібна медаль Ірина Пойда (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); срібна медаль Наталія Кобзар (біг, 200 метрів, клас Т37);
  • 31 серпня — срібна медаль Володимир Пономаренко (легка атлетика, штовхання ядра, клас F12); срібна медаль Єгор Дементьєв (велогонки), бронзова медаль Роман Данилюк (легка атлетика, штовхання ядра, клас F12); бронзова медаль Віктор Дідух та Ірина Шинкарьова (настільний теніс, змішані парні змагання, клас XD17);
  • 1 вересня — золота медаль Оксана Зубковська (легка атлетика, стрибки у довжину, клас T12); золота медаль Михайло Сербін (плавання, 100 м, спина, клас S11); срібна медаль Роман Полянський (академічне веслування, парні одиночки, клас PR1); бронзова медаль: Євгеній Богодайко (плавання, 100 м, брас, клас SB6), Артем Колінько (боча, клас BC4), Данило Чуфаров (плавання, 100 м, спина, клас S11), Данило Семенихін (плавання, 100 м, брас, клас SB5), Анна Гонтар (плавання, 100 м, брас, клас SB5).