У Києві відкрили Центр стресостійкості: як українці переймають ізраїльський досвід 

Центр стресостійкості. Скриншот: kanaldim.tv

У Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Проєкт створений для запобігання стресовим травматичним станам, надання психологічної підтримки різним соціальним та професійним групам населення, зокрема демобілізованим військовим та членам їхніх родин. Наразі тут працюють 15 психологів. Тут є тренінгові кімнати, локації для сімейних та індивідуальних консультацій, конференц-зали. У планах — розширення штату та створення мережі консультаційних локацій, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У Києві запрацював перший в Україні центр стресостійкості. Тут можна не тільки по обійматися з унікальною терапевтичної іграшкою хібукі, а й отримати професійну психологічну підтримку.

Його відкриття стало результатом партнерської співпраці КМДА, посольства Канади в Україні, Фонду народонаселення ООН та ізраїльської коаліції "Травми". Саме остання організація мала дуже важливу роль у підготовці українських спеціалістів.

"Ми почали працювати над створенням Центру стресостійкості після повномасштабного вторгнення. Стало очевидно, що наші фахівці потребують навчання, аби допомагати людям, які пережили жахи окупації, зазнали фізичного насильства, втратили близьких. Психологи різних служб міста пройшли навчання в Ізраїлі за програмою Israel Trauma Coalition. Під час стажування столичні психологи бачили, наскільки важливою є психоедукація населення. Наш Центр працює для того, щоб надавати допомогу цивільним, демобілізованим військовим, їхнім родинам. Також маємо подбати про зміцнення стресостійкості працівників, що забезпечують життєдіяльність міста в умовах воєнного стану: надають соціальні послуги, тримають комунальний фронт, лікують, навчають, надають публічні та адміністративні послуги", — повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

У перші дні роботи Центру стресостійкості координаторка Вікторія Білосвітова прийняла та опрацювала десятки запитів. Графік консультацій заповнили майже на місяць уперед.

"Один з запитів доволі показовий. Нам зателефонував керівник одного великого підприємства та розказав про те, що робітники, які повертаються із фронту, не можуть повертатися до роботи. Їм складно знову стати до роботи, є труднощі у спілкуванні в колективі, сім'ям важко приймати бійців, дуже складно переживати втрату сім'ям загиблих. Він розповідав про такі проблеми, з якими ще не стикалися керівники. Для них це теж виклик, тож вони готові навчатися. Сподіваємось, що ми зможемо спільно пропрацювати такі моменти", — зізналася координаторка проєкту Вікторія Білосвітова.

Відкриття центру — це лише перший крок, який робить влада для підтримки психологічної стійкості киян. Зараз створюється реєстр психологів, котрі працюватимуть онлайн та офлайн для того, аби розширити мережу консультаційних локацій в Україні.

Читайте також: Феномен хібукі-терапії: як в Україні впроваджують державну програму Ізраїлю з підтримки дітей з посттравматичним синдромом

Прямий ефір