У Боярці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей

Відкриття Центру соціальної підтримки сімей. Скриншот: kanaldim.tv

Наприкінці вересня у Києві відбувся дводенний форум "Всі діти — наші", організований благодійним фондом "СОС дитячі містечка" у співпраці з Офісом уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Це вже четверта така ініціатива, спрямована на привернення уваги суспільства до проблем захисту дітей в Україні та забезпечення їх якісними соціальними послугами. Детальніше про подію розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Тема цього форуму — міжвідомча взаємодія. Але не тільки тих, які за своїми посадовими обов'язками зобов'язані допомагати дітям і сім'ям. Нам важливо показати роль кожного громадянина України в тому, щоб права дітей України були захищені належним чином", — каже національна менеджерка проєкту "Право на сім'ю" Антоніна Загроцька. 

Це вже четвертий форум, який мав на меті привернути увагу суспільства до проблем захисту дітей в Україні та надання якісних соціальних послуг. 

"У кожній громаді ми створюємо те, що їй потрібно. В одній громаді ми побудували ліфт до реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю і створили для нього доступність. В іншій — відремонтували подібний центр. В третій — зробили центр денного перебування для дітей з інвалідністю", — додає директор благодійного фонду "СОС дитячі містечка" Сергій Лукашов.

У межах форуму відбулося урочисте відкриття Центру підтримки сімей з дітьми у Боярці Київської області. Директорка КНП "Центр соціальних служб" Боярської міської ради Жанна Пільганчук наголосила, що заклад відкритий для всіх, хто потребує підтримки.

"Це дружній простір створений на підтримку сімей з дітками, які опинилися в складних життєвих обставинах. Послугами Центру можуть скористатися сім'ї, де виховуються діти з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки", — ділиться вона.

Мешканці громади можуть безкоштовно відвідувати індивідуальні та групові консультації психологів, групи взаємопідтримки та клуб усвідомленого батьківства для мам, а також отримати нову послугу — соціальний супровід дитини під час інклюзивного навчання. 

Створити сучасний соціальний простір вдалося завдяки зусиллям Боярської громади, за підтримки благодійників та уряду Німеччини. 

"Ми, з боку "СОС дитячі містечка", відремонтували і закупили обладнання, навчили працівників на низці тренінгів. У нас є мобільна команда соціальних працівників, яка за потреби буде сюди приїжджати і надавати послуги для громади Боярки", — розповідає директор благодійного фонду Сергій Лукашов.

Третій рік поспіль через війну українці перебувають у стані хронічного стресу, а отже потребують психоемоційної та соціальної підтримки. Впоратися з цим у Центрі допомагають психологи.

"Виклики часто серйозні. І діти, і дорослі живуть в напрузі. Це вимагає багато психологічної роботи: від першої психологічної допомоги в тих ситуаціях, коли летять дрони і чути вибухи, до особистих травм і переживань", — каже психологиня Тетяна Бондаренко. 

У Центрі працюватимуть і з родинами військових. Це дасть їм можливість відчути підтримку громади та отримати необхідні ресурси для відновлення. 

На заході були присутні представники інших організацій та громад, а також помічник почесного консула Албанії в Україні з соціальних та гуманітарних питань В'ячеслав Коростильов. 

"Албанія — маленька країна, але вона дуже гордовита, як і Україна. І там, і там були війни. Соціальні послуги в Україні дуже затребувані. Відкриття подібних соціальних центрів дуже потрібні в кожній громаді", — коментує він.

Читайте також: В українських школах з'явились "Уроки щастя": як школярі вчаться бути стійкими, попри війну

Прямий ефір