Тренуй мозок, як м'язи: інноваційні методи для ясного мислення

Нейротрекери. Скриншот: kanaldim.tv

Тренування мозку — важливий аспект сучасних нейротрекерів. Вони допомагають систематизувати інформацію, покращуючи мислення, концентрацію та зменшуючи стрес. Експерти радять постійно ставити перед собою нові завдання, що стимулюють мозок і можуть позитивно впливати на тривалість життя. Про те, як підтримувати свій мозок у тонусі, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Тренувати мозок можна як м'язи. Такий фітнес для звивин обіцяють розробники модних нині нейротрекерів. Гаджети нібито допомагають розкласти все по поличках у нашій голові, а це, своєю чергою, допоможе мислити ясно, краще концентруватися та менше стресувати.

"Для мозку найкраще концентруватися на задачі не більше 30 хвилин. Цей принцип називається Pomodoro. Коли ти ставиш будильник на 30 хвилин, а потім п'ять хвилин відпочиваєш. Є навіть спеціальні додатки", — пояснила тренерка зі здорового способу життя та нутриціологиня Оксана Соколова.

Такий метод Оксана Соколова випробувала на собі й радить всім своїм підопічним. Мовляв, тренажери для мозку вже давно переведені у зручну онлайн форму за методиками, добре відомими нейрофізіологам.

Для тренування уваги застосовується ефект струпа. Це коли слово жовтий, приміром, виділено червоним. Тоді людині доводиться додатково концентруватися, щоб правильно назвати цей колір. Один з подібних прикладів демонструє експерт "Ранку Вдома" нейрофізіолог Олександр Сторожук. Суть вправи змусити автівку на екрані монітора рухатись вперед. Домогтися цього можна лише силою думки. Якщо людина не сконцентрується, машина не зрушить з місця.

"Аналогію можна провести з тренажерним залом, куди людина ходить прокачуватися. Тут тренування для мозку. Передається сигнал на комп'ютер. Коли він вже розслабиться тоді злетить квадрокоптер", — каже нейрофізіолог Олександр Сторожук.

Принцип роботи простий. Нейростимулятор зчитує активність мозку, адже під час виконання різних дій наші нейрони взаємодіють між собою певним чином. Мета — запам'ятати стан мозку й відтворити його знову й знову, якщо вправа вдається.

Фахівці радять всім підтримувати мозок у тонусі. Не обов'язково за допомогою он тренажерів. Головне постійно ставити собі нові завдання. Що частіше ми стикаємося з новим, то більше зв'язків генерує наш мозок. Можна вчити іноземні мови, розгадувати кросворди чи судоку. Головне, щоб було складно.

"Якщо ми кажемо про розвиток мозку, то є дуже багато зараз класних застосунків, але ще й просто книжечки. Можна просто видрукувати математичні завдання і робити прості приклади. Якщо ми кажемо просто про гімнастику для мозку", — резюмувала Оксана Соколова.

До речі, мозкова активність ще й збільшує тривалість життя. Головне не забувати, що здоровий мозок потребує достатньої кількості води в організмі, щоб очищатися від токсинів та долати стрес. Науковці міркують над тим, як зробити тренування для нейронів ще ефективнішими.

Читайте також: Ідеальний розпорядок дня визначили науковці з Австралії — прості кроки до продуктивності 

Прямий ефір