Традиції та підтримка ЛГБТ-спільноти — прайд вишиванки від бренду "Два кольори"

Прайд вишиванки. Скриншот: kanaldim.tv

Українські організації "Київпрайд" та "Харківпрайд" запустили серію прайд вишиванок за підтримки бренду "Два кольори". Бренд заснований подружжям Ігоря та Оксани Коваленків у 2014 році. Вони створюють чоловічі та жіночі моделі сорочок з традиційним орнаментом на чорному та білому льоні. "Два кольори" також має благодійну мету. 40% від продажів йде на підтримку українських військових, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Вишивальні машинки гудуть по 10 годин. Саме стільки часу потрібно, аби вишити одну веселкову сорочку. Вироби відрізняються не лише яскравими кольорами, а й соціальною місією, а саме пропагують рівноправність для всіх людей, незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Серію прайд вишиванок запустили українські громадські організації "Київпрайд" та "Харківпрайд".

"Ми не перші, хто це зробив. До цього вже робили прайд вишиванки, але їх не продавали масово. Це були лімітовані колекції, не для всіх", — пояснив організатор "Харківпрайду" Яків Лавринець.   

Ідею пошити прайд вишиванки для всіх підтримав бренд "Два кольори". Розробили жіночу та чоловічу моделі сорочок в чорному та білому льоні з традиційним українським орнаментом.

"Він має досить прості геометричні фігури, але, звичайно, за основу взяли веселковий колір. Це характерна ознака як жіночого, так і чоловічого виробу", — пояснив співзасновник бренду "Два кольори" Ігор Коваленко.

Крім ідеї рівності, лінійка "Веселкових сорочок" має благодійну мету. 40% від продажу прайд вишиванок направляють на потреби українських захисників, які воюють на п'яти найгарячіших ділянках фронту.

"У них різні потреби: від дронів до безпілотних комплексів. З Татою Кеплер ми збираємо кошти на медицину для поранених військових, для ЛГБТ-військових ми збираємо на FPV-дрони та безпілотний комплекс "Арес". Також ми збираємо на самі та комплектувальні до них", — продовжує Яків Лавринець.

Мета збору — 4 мільйони гривень. Задонатити можна придбавши прайд вишиванку на сайті бренду "Два кольори", або поповнивши банку на сторінках "КиївПрайд" чи "Харківпрайд". Лише за тиждень вдалося реалізувати понад сотню святкових сорочок.

Збір підтримав і фанат України, німецький стиліст Франк Вільде. Він опублікував фірмове фото в ліфті, на якому позував у прайд вишиванці. Замовляють веселкові сорочки не тільки учасники ЛГБТ+ спільноти, а й усі, хто хоче підтримати благодійну ініціативу.

"Досить велика аудиторія проєкту — від Австралії, Нової Зеландії до Аляски. Різні люди підтримують цей проєкт. Головна ціль — це не диференціація, звичайно, а об'єднання. На цьому ми сконцентровані", — резюмував Ігор Коваленко.

Щоб показати різноманіття ЛГБТ+ спільноти, організатори влаштували фотосесію в прайд вишиванках, на яку запросили блогерів, зірок та ветеранів російсько-української війни. За даними громадської організації "Українські ЛГБТ військові за рівні права" в українській армії зараз служать понад 300 ЛГБТ+ військових. Це лише ті, хто відкрито заявив про себе.

"Також близько 500 осіб є закритими, не є в камінг аут, але вони знаходяться на контакті з організацією. Якщо порахувати приблизно, то десь від 5 до 10% з тих, хто зараз служить в українській армії, можуть бути представники ЛГБТ", — додав організатор "Харківпрайду" Яків Лавринець.

Червень — це прайд-місяць, в межах якого проводять найрізноманітніші заходи для поширення перевівреної інформації про людей з ЛГБТ+ спільноти та боротьби з гомо- та бітрансфобією. Особливо зараз, коли в Україні триває війна, спільнота хоче показати, що є частиною і відображенням українського суспільства. ЛГБТ+ так само воюють і гинуть на війні, волонтери для військових та донатять на збори значить, на збори залучають іноземні кошти в Україну і надають гуманітарну підтримку цивільному населенню.

Також цікаво: Інститут реєстрованих партнерств в Україні: права ЛГБТ-військових намагаються захистити самі військовослужбовці ЗСУ

Прямий ефір