Thank You, Stranger: креативний проєкт-подяка іноземцям стартував в Україні (ВІДЕО)

Мітинг на підтримку України у Мадриді, 14 травня 2022 року. Фото: sloboda.org

МЗС України спільно зі співачкою Jamala (Джамалою) та креативним агентством Banda Agency презентували відеоролик у ролі подяки країнам-сусідам за неоціненну допомогу українському народу. Це початок кампанії, в межах якої кожен українець зможе подякувати тим, хто підтримав Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії, інформує "Дом".

Згідно з офіційними даними ООН, понад 9 млн українців були вимушені залишити країну від початку повномасштабної російської агресії. Тоді багато країн світу заявили про готовність прийняти українських біженців.

Лише Польща дала притулок понад 1,2 млн осіб. Ще близько 900 тис. знайшли прихисток у Німеччині, 391 тис. — у Чехії. Понад 80 тис. українців залишаються у Молдові, Румунії та Словаччині.

Жінок та дітей, людей похилого віку, немовлят і навіть свійських тварин прийняли як своїх. Волонтери та соціальні працівники зустрічали на кордоні, допомагали дістатися місця, оформити документи та виплати. Багато українців потребували психологічної та медичної допомоги. І отримують її. Звичайні люди із багатьох країн запросили їх до своїх домівок.

Назву нового ролика з англійської можна перекласти як "Спасибі, добрий незнайомець". Мета кампанії, яка розпочалася з цього відео, — подякувати всім, хто відкрив свої серця українцям.

"Ця пісня сповнена надій на світлі й теплі дні. Такі, зазвичай, наступають після найтемніших ночей. У нашому житті, в історії. Thank You, Stranger для мене — це подяка мільйонам жителів сусідніх країн, які відкрили свої оселі й серця протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну", — наголосила Джамала, володарка нагороди "За визначне лідерство артиста" від Атлантичної ради США у 2022 році.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну десятки країн запровадили секторальні та персональні санкції проти країни-агресора. Іноземний бізнес залишив Росію. Європа поступово відмовляється від російських енергоресурсів. Все це означає, що країні-агресору послідовно перекривають можливості й надалі фінансувати війну в Україні.

"Бюджет держави-агресора отримує щорічно близько 350-400 млрд дол. від операцій з експорту енергоресурсів. У поточному році Росія вже недорахується близько 20% свого виторгу. А це становить приблизно 70 млрд дол.", — зазначив Максим Білявський, провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова.

Вперше з часів Другої світової війни США ухвалили закон про ленд-ліз, щоб надати Україні значну військову допомогу. Поки що ж Україна продовжує отримувати озброєння в межах програм, які не передбачають повернення коштів. Європа теж постачає озброєння та підтримує українську економіку.

"Україна недораховується мільярдів доларів до щомісячного бюджету. І та допомога, яку отримує від партнерів, звичайно, дуже суттєва. Просто тому, що українська економіка не може нормально працювати, доки триває війна, не припиняються щоденні обстріли українських міст", — говорить експерт з міжнародної політики Петро Олещук.

Багатотисячні мітинги та акції на підтримку України відбуваються у всьому світі. Мільйони людей пожертвували свої кошти, аби допомогти українцям. Найвідоміші люди планети закликають протистояти Росії у війні проти України. І за все це українці кажуть: Thank You, Stranger.

Читайте також: Двічі переселенці: як живуть українські біженці в Ісландії (ВІДЕО)

Прямий ефір