Театри та музеї відновили роботу у Львові — доходи відправлять на благодійність (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

За трохи більше ніж місяць після повномасштабного вторгнення РФ до України у Львові знову запрацювали кінотеатри, музеї та театри. Доходи від їхнього відвідування відправлять на благодійність: або для підтримки волонтерів, або армії, повідомляє "Дом".

Так, відновив екскурсії один із найпопулярніших музеїв міста "Дім Франка". Першу присвятили історії про те, як там мешкав відомий український поет.

"Проводимо екскурсії просто неба, тому що Львів — це місто Івана Франка, його стежками ходив Іван Франко, і будинок Франка — це місце сили, місце української сили, тому ми проводимо таку благодійну екскурсію", — сказав директор музею "Дом Франка" Богдан Тихолоз.

Гроші, отримані за квитки, перерахують до Музейного кризового центру. Він був створений для підтримки регіональних музеїв, які постраждали у гарячих точках — там, де ведуться бойові дії.

"Це не просто війна Росії проти України, це війна варварів проти цивілізації. Цивілізація в серці своїм зберігає культуру, і якщо ми не хочемо втратити Україну, то ми маємо плекати культурні цінності", — вважає директор музею.

На першу екскурсію зібралося близько пів сотні осіб. Серед них і Ганна із дітьми з Києва.

"Дізналися від наших друзів у Львові, які люблять вивчати історію. Прийшли, бо Франко — знакова особистість. Ми з Києва і намагаємося вчити дітей, щоб вони знали, хто є хтось в українській культурі", — поділилася вона.

Відкрився для відвідувачів Музей науки та інновацій. У ньому зібрано близько сотні інтерактивних експонатів. Колиска Ньютона, міст да Вінчі, інтерактивна пісочниця та інтерактивна підлога — про всі ці чудеса науки діти можуть дізнатися безоплатно.

Щоб відволіктися від новин про бойові дії, Андрій прийшов сюди разом із дочкою. До Львова родина переїхала з Харківської області.

"Ми заздалегідь розуміли, що там буде небезпечно, тому намагалися поїхати одразу, і вже з лютого проживаємо тут. Такі місця можуть розважити трохи дитину", — сказав він.

Деякі львівські музеї та театри приймають відвідувачів безоплатно, а деякі вирішили все ж таки продавати квитки, щоб отримані доходи йшли до української економіки. Про війну не забувають — для кожного передбачені заходи безпеки. На випадок, якщо під час відвідин музею розпочнеться повітряна тривога, людям відкриють сховища.

Читайте також: Відвідування безкоштовне: у Львові відкрили Музей науки та інновацій

Прямий ефір