"СвітлоБот" стежить за наявністю електроенергії на будь-якій локації: інтерв'ю з розробником застосунку

Як працює "СвітлоБот". Фото: ms.detector.media

Українські айтівці створили застосунок "СвітлоБот", за допомогою якого легко стежити за світлом у вашому будинку або офісі. Як працює застосунок, у "Ранку Вдома" розповів розробник Андрій Буланов.

Ведуча — Ольга Фанагей-Баранова. 

Розкажіть, будь ласка, для чого потрібен застосунок "СвітлоБот"?

— Цей застосунок дозволяє відстежувати наявність електроенергії у вашій оселі, офісі в режимі реального часу. Додаток поки доступний лише для Android. Це працює дуже просто.

Берете мобільний телефон, підключаєте його до зарядного пристрою, вмикаєте пристрій в розетку, відкриваєте додаток "СвітлоБот". На вкладці "детектор", натискаєте кнопочку "відстежувати". У вас створилась ваша локація. Вона там має свою якусь назву за замовчуванням, яку можна змінити.

Далі ви можете цю локацію відстежувати за допомогою інших пристроїв. Для цього ви можете підписатися на цю локацію, згенерувавши на пристрої, що відстежує спеціальний код. Там є кнопочка "згенерувати". Ви її натискаєте, вводити цей код на вашому пристрої і маєте вже цю локацію на вашому пристрої.

Коли стан світла буде змінюватись, вам буде приходити повідомлення. Тобто фактично ми потребуємо двох гаджетів. Один з них залишається на локації, яку нам треба відстежити, а інший ми тримаємо при собі.

— Це обов'язково мають бути два смартфони? Чи на локації смартфон, а зі мною — ноутбук? Де можна цей код згенерувати?

— Наразі код генерувати можна тільки на пристрої, що  безпосередньо відстежує стан світла. Натомість підписатись можна на смартфоні як на iOS, так і на Android.

Ще є один такий нюанс, про який я хочу зазначити, що отой пристрій, що відстежує, має бути підключений або до Wi-Fi мережі, яка не відключається під час вимкнення світла, або мати сімкартку.

Якщо у вас смартфон підключений до Wi-Fi-мережі, яка також вимикається при знеструмленні, то він не матиме технічної можливості надіслати вам сповіщення.

— Телефон, який працює на локації, має бути під'єднаний до зарядного пристрою?

— Так. Він повинен постійно бути на зарядці, бо саме через підключений кабель він відстежує стан світла. Як і будь-який електричний прилад, який постійно увімкнений в мережу, він потребує особливого ставлення. Бо через перепади напруги він може бути пошкоджений. Тобто кожен сам має ухвалити рішення, чи готовий він користуватися таким сервісом, чи ні.

Тобто краще за все взяти якийсь старенький телефон, який залишаємо під функцію стеження? 

— Я б не рекомендував дуже старенький телефон, бо батарейка може бути слабкою. Також треба звернути увагу на стан зарядного пристрою та стан самого дроту зарядки. Відповідно варто підібрати якісний пристрій.

— Чому ви наполягаєте на використанні слова "підписники"?  Хто ці підписники?

— На цю локацію, яку ви створили, може підписатись нескінченна кількість людей. Тобто, якщо у вас є цілий житловий комплекс, то всі мешканці можуть знати про наявність світла завдяки одному гаджету. Достатньо лише підписатися на цю локацію.

— Зручно. Як би ви схарактеризували особливості та переваги цього застосунку?

— Основною перевагою є те, що людина сама може прослідкувати, чи є світло на локації. Є певне бачення, як це розвивати, але ми будемо дивитись, чи потрібен додаток взагалі комусь, чи ні. Якщо буде потреба, будемо розвивати функціонал. Завантажити "СвітлоБот" можна в Google Play Маркет, він безплатний.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір