Пристрасний гурман: Україна

Фото: thedailyherald.sx

29 січня 2021 року

У нас викликає цікавість різноманітна місцева кухня, яку люди, що представляють різні етнічні культури, привозять в наш Сен-Мартен (St. Maarten) з усього світу. З цією метою ми постійно перебуваємо в пошуках нового, досліджуємо її походження, незалежно від того, чи використовується вона для урочистостей, або ж є повсякденною їжею.

Ці вихідні ми мали провести в Нью-Йорку на довгоочікуваному весіллі племінника та його дівчини з України. Спочатку це мало статися в червні 2020 року, коли погода сприяла весіллю, але при теперішніх обставинах вони вирішили перенести цю подію на останній тиждень січня 2021 року. Чарівна наречена свого часу емігрувала в Штати разом зі своїми батьками, перш ніж досягла двозначного числа свого віку. Ми взагалі мало що знаємо про Україну, і що може бути краще для знайомства з культурою, ніж їжа? Їжа завжди відмінно підходить для порівняння.

Отже, Україна — держава в Східній Європі. Межує з Росією на сході та північному сході; Білоруссю на півночі; Польщею, Словаччиною та Угорщиною на заході; Румунією та Молдовою на півдні. Україна — друга за величиною країна в Європі після Росії. Назва столиці — Київ.

Згідно з інформацією, яку ми почерпнули з Вікіпедії, територія, на якій зараз розташована Україна, була заселена з 32 000 року до н. е. Територія пережила безліч війн і розділень, управлялася безліччю держав, включаючи Річ Посполиту, Австро-Угорщину, Османську імперію та Росію. Держава українських козаків виникла і процвітала тут в XVII-XVIII століттях, але в кінцевому підсумку територія була розділена між Польщею та Російською імперією. Після Другої світової війни західна частина України увійшла до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки, і вся країна стала частиною Радянського Союзу. Україна отримала незалежність в 1991 році після розпаду Радянського Союзу.

На жаль, на цьому потрясіння, від яких страждала ця земля, не закінчилися — вони тривають донині.

Після здобуття незалежності Україна оголосила себе нейтральною державою. Країна встановила обмежене партнерство з Росією та іншими країнами СНД, а також, починаючи з 1994 року, почала нарощувати партнерство з НАТО. У 2013 році український президент вирішив призупинити дію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом на користь розвитку більш тісних економічних зв'язків з Росією.

Почалися демонстрації та протести, які переросли в українську революцію 2014 року. Це призвело до зміни влади і подій, які лягли в основу анексії Криму Росією в березні 2014 року та війни на Донбасі, що почалася в квітні 2014 року.

Переважна релігія в Україні, яку сповідує майже половина населення, — східне православ'я. Офіційна мова — українська, яка є однією зі східнослов'янських мов.

Україна — найбільш небагата країна в Європі, яка поступається лише Молдові. Хоча у неї є багато компонентів потужної європейської економіки: багаті сільськогосподарські угіддя, добре розвинена промислова база, висококваліфікована робоча сила та хороша система освіти. Вона є одним з найбільших в світі експортерів зерна і займає третє місце в Європі за величиною збройних сил (після Росії та Франції). Країна є членом Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи, Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), організації ГУАМ, а також однією з держав-засновників Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Дивлячись на фотографії України, не можна не звернути увагу на неймовірну архітектуру. Українська архітектура має багату історію та займає важливе місце в історії європейського мистецтва. Архітектурні споруди відносяться до періоду палеоліту. У I тисячолітті до нашої ери на узбережжі Чорного моря з'явилися будови в грецькому стилі, збагачені склепіннями з клиновидного каменю. До VI-III століть до нашої ери скіфськими племенами було побудовано безліч укріплених поселень, які добре збереглися до наших днів. Є печерні поселення і багато шедеврів релігійної християнської архітектури. Розкопки також виявили ротонди та базиліки римського типу, зміцнення, такі як форт Харакс, і багато іншого.

Візантійське християнство з його багатими архітектурними традиціями і стилями дерев'яної народної архітектури, адаптовані до місцевих умов, дають оригінальні та творчі інтерпретації, які дозволяють говорити про український стиль. Є багато кам'яних соборів, замків і укріплених церков з вежами, галереями та парапетами як з дерева, так і з каменю. Архітектурний стиль епохи Відродження був адаптований до візантійсько-української спадщини. Архітектура Криму також унікальна і складна. Дизайн і стилі адаптовані з багатьох країн, включаючи Італію, яка, в свою чергу, відрізняється раннім бароко.

Особливої ​​згадки заслуговують єврейські синагоги. Деякі синагоги датуються XVI століттям. Світська міська архітектура — ратуші, готелі, таверни та резиденції городян, які володіють такими елементами народної архітектури, як під'їзди, вестибюлі, багатошарові дахи та багаті різьблені колони. Потім був період рококо в середині XVIII століття з впливом більш декоративного стилю, а останнім часом — спокій і холодність стилю класицизму, який уточнив акценти в плануванні міста з використанням геометричної симетрії будівель. Україна — це місце для захоплень любителів архітектури.

Їжа в Україні дуже різноманітна. Існує мультикультурна палітра, що включає єврейські, австрійські та німецькі кулінарні традиції. Карпатський гірський регіон славиться угорськими кулінарними традиціями. Класичні страви можна знайти в великих містах, а страви з морепродуктів рясніють в прибережних районах. Багато українських страв включають м'ясо, але також присутнє вегетаріанство. Картопля, капуста, солоні огірки, морква і сир — все можна знайти в достатку.

Українські страви відомі своєю різноманітністю і смаками; борщ і пампушки, коржі і пельмені, грибний соус, вареники і ковбаси, напої з фруктів і меду. Деякі з рецептів сягають у глибину віків, такі як український борщ, який є різновидом супу.

Для української кухні характерні страви, багаті на білки, жири та вуглеводи. Картопля стала популярною в XIX столітті, вона замінила традиційні овочі, такі як пастернак і ріпу. Всюди зустрічаються страви з житнього та пшеничного борошна, пироги, пельмені, млинці, хліб з маком і медом.

Переважні способи приготування — відварювання і тушкування замість смаження, а також соління замість копчення.

У салатах можна знайти овочі частіше нарізаними, а не тертими або порізаними дрібними кубиками. Традиційні спеції включають цибулю, часник, хрін, кріп, петрушку, кмин, чорний перець, кардамон та гвоздику. Гарячі та холодні супи становлять перші страви, за ними слідують м'ясні страви, часто з жиром, сметаною, яйцями та соняшниковою олією.

Деякі українські рецепти

Сметана — це одночасно соус і важливий компонент для багатьох страв української кухні. Різні способи її приготування припускають оцет, масло і крем-фреш. Ось найпростіший.

Інгредієнти:

  • 2 склянки жирних вершків;
  • трохи натурального йогурту або кисломолочного продукту;
  • ¼ чайної ложки солі.

Приготування. Вилийте вершки в глечик і покладіть в теплу воду, поки крем не стане трохи теплішим за кімнатну температуру. Змішайте йогурт або масло разом зі склянкою вершків до однорідної маси і без грудок. Додайте це в глечик, накрийте кришкою і залиште в темному теплому місці на 24-48 годин. Додайте сіль. Витримайте в холодильнику ніч. Сметана готова, коли вона стане густою.

Пампушки

Інгредієнти:

  • 2¼ ч. л. активних сухих дріжджів;
  • 1 чайна ложка цукру;
  • 1 склянка теплої води;
  • 2 1/2 склянки борошна;
  • 1½ чайної ложки дрібної солі;
  • трохи оливкового масла;
  • 1 чайна ложка рослинної олії;
  • трохи подрібненого часнику (за смаком);
  • 1 жменя свіжої петрушки;
  • трохи насіння кунжуту (за смаком);
  • 1 збите яйце.

Приготування. У великій мисці розчинити дріжджі та цукор у теплій воді. Додайте половину борошна, перемішайте. Накрийте миску та залиште на ніч в холодильнику. На ранок додайте решту борошна, посоліть. Місіть в міксері, поки тісто не стане однорідним — вам може знадобитися ще трохи борошна. Розділіть тісто на 8 частин. Сформуйте круглі булочки. Розкладіть їх поруч в промасленому жаростійкму посуді (добре підійде чавунна сковорода). Накрийте кухонним рушником і знову поставте в тепле місце, поки вони не збільшаться вдвічі. Розігрійте духовку до 425 ° F. Подрібніть часник, оливкову олію, додайте дрібку солі, насіння кунжуту та петрушку. Змастіть їм вироби, перш ніж відправити в духовку. Випікайте 20-25 хвилин.

За матеріалами  The Daily Herald

Прямий ефір