Скільки жінок отримали безоплатні послуги з лікування безпліддя — дані НСЗУ

Лікування безпліддя. Ілюстрація: instagram.com/nszu_gov

У 2024 році лікування безпліддя було вперше включено до Програми медичних гарантій. Скористатися послугою безоплатно можна у 18 медичних закладах країни. Станом на 9 серпня, такі послуги отримали 346 жінок і у 130 випадках зафіксували настання вагітності, інформує "Дім" з посиланням на пресслужбу Національної служби здоров'я України.

Наразі договір із НСЗУ за пакетом "Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)" мають 18 медзакладів у Києві, Івано-Франківській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській, Рівненській, Харківській, Чернівецькій областях. 

Як скористатися безоплатними послугами з лікування безпліддя

У рамках кожного із пакетів Програми медичних гарантій передбачені певні правила доступу до безоплатних послуг, не виключення й пакет із лікування безпліддя. Точками входу є: 

  • електронне направлення від медичного закладу, де створено спеціальний   мультидисциплірнарний консиліум, який скеровує повнолітніх на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій;
  • встановлений діагноз "Жіноче безпліддя", "Чоловіче безпліддя";
  • вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше 40 років;
  • звернення для лікування безпліддя в той медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ. 

Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару — залежно від призначень лікаря.

Читайте також: В Україні можна безоплатно лікувати безпліддя — перелік медзакладів

Прямий ефір