Ситуація з безпекою в Україні та порядок денний реформ — в центрі уваги Міжпарламентської ради Україна-НАТО

Фото: nato.int

08 лютого 2021 року

Міжпарламентська рада Україна-НАТО (далі — Рада) за участі заступника генерального секретаря НАТО Мірчі Джоана і віцепрем'єрміністра України Ольги Стефанішиної розглянула поточні аспекти партнерства України з НАТО.

Відкриваючи перше засідання Ради в цьому році, конгресмен зі США Джеральд Конноллі наголосив, що через 30 років після відновлення незалежності Україна платить високу ціну за зроблений вибір.

"І ми повинні твердо стояти на вашому боці, щоб захистити вашу свободу вибору власного майбутнього", — зазначив він, додавши, що партнери України "ніколи не сприймуть незаконну анексію Криму".

В ході зустрічі законодавці з країн-членів НАТО заявили про свою тверду підтримку суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних устремлінь України. Вони рішуче засудили незаконну окупацію Росією Криму, дестабілізацію Східної України та мілітаризацію Чорного моря.

У своєму зверненні заступник генерального секретаря схвалив той факт, що незважаючи на пандемію COVID-19, партнерство між НАТО і Україною залишається динамічним.

"НАТО продовжить надавати індивідуальну підтримку реформам сектора безпеки та оборони в Україні. Через наших союзних радників, які працюють безпосередньо з вами в Києві, через союзні комітети в НАТО, через взаємодію персоналу з персоналом і наші програми з нарощування потенціалу, в яких Україна є основним бенефіціаром", — сказав він.

Мірча Джоана також привітав досягнення в програмі реформ, застеріг від невдач, особливо в боротьбі з корупцією, а також зауважив, що "новий статус партнера з розширеними можливостями сприятиме ще більш тісній співпраці". Він нагадав, що союзники підтримують курс України на євроатлантичну інтеграцію, і наголосив на вирішальній ролі парламенту в просуванні реформ, необхідних для досягнення цієї мети.

31 депутат з 13 країн НАТО і України взяли участь в цій зустрічі під співголовуванням Оярса Еріка Калніньша (Латвія) і Руслана Стефанчука, першого заступника спікера Верховної Ради.

За матеріалами офіційного ресурсу НАТО

Прямий ефір