Сімейні проблеми, втрата близьких та ПТСР: з чим найчастіше звертаються чоловіки до Центрів життєстійкості

Лінія психологічної підтримки. Ілюстрація: 2345.in.ua

У межах пілотного проєкту Міністерства соціальної політики в Україні працюють вже 180 Центрів життєстійкості. До кінця 2024 року таких центрів має бути близько 250. За допомогою звертаються різні категорії населення. Найпопулярніший запит — психологічна підтримка різних груп: родин ветеранів,  людей, які переїжджають з постраждалих громад,  батьків із дітьми. Про те, з чим найчастіше звертаються чоловіки, розповіла заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва, передає "Дім".

"Чи звертаються  чоловіки до Центрів життєстійкості? Обов'язково. До найбільш частих запитів входять такі: розв'язання сімейних проблем, втрата близької людини, розгубленість, панічні атаки, подолання ПТСР. Запит від чоловіків, що вже стали батьками — як підтримати своїх дітей. Розлучення, алкогольна й наркотична залежність", — розповіла заступниця міністра на форумі "Ментальне здоров'я чоловіків в Україні: як Лінія психологічної підтримки 2345 реагує на виклики війни".

Робота лінії психологічної підтримки 2345 реалізована Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО "Інноваційні соціальні рішення". Вона працює вже понад два роки і орієнтована саме на чоловіків. За цей час фахівці й фахівчині провели понад 16400 консультацій та допомогли 9345 чоловікам. 

Гаряча лінія є безкоштовною, анонімною та працює цілодобово. Для клієнтів доступні відразу декілька варіантів звернень — телефоном чи в чат-боті. 

Читайте також: Допомогу військовим та переселенцям надають в Центрах життєстійкості — деталі

Прямий ефір