Що їсти для здоров'я серця та судин — топ корисних продуктів

Горіхи та сухофрукти. Скриншот: kanaldim.tv

Восени варто особливо турбуватися про свій імунітет та здорове харчування. На жаль, магічного суперфуду, який би покращив роботу серцево-судинної системи, не існує. Однак продукти, які містять поживні для здоров'я серця речовини, є — про користь бананів, горіхів, насіння та інших розповідається у сюжеті "Ранку "Вдома".

"Влітку, коли спека, люди втрачають рідину і мікроелементи — калій та натрій. Їх варто поповнювати. По-перше, треба пити воду. У великій кількості ці мікроелементи містяться в бананах, сухофруктах, сушених горіхах", — розповідає лікар-кардіолог Євген Новіков.

Горіхи та насіння — це повноцінні джерела білків, що містять клітковину та незамінні амінокислоти. Вони потрібні для ефективної роботи серця через велику кількість поліненасичених жирів. 

"Овочі, фрукти і кисломолочні продукти повинні складати основу нашого раціону влітку. Якщо якийсь день вам вдалося провести без м'яса, то ми, лікарі це тільки вітаємо", — додає медик. 

Головне правило — раціон має бути збалансованим.

"Гранатовий сік корисний для серця. Але все корисне, коли його в міру. Там багато глюкози, тож велика кількість фруктових соків може навіть завдати певної шкоди. Особливо людям, схильним до цукрового діабету або з ожирінням. В помірних кількостях (близько 100 мл) гранатовий сік корисний. Як і буряковий сік та зелений чай", — пояснює лікар-кардіолог.

Також медики радять робити акцент на ягодах, листових зелених овочах, бобових та цільнозернових продуктах. Вони багаті на поживні речовини, які знижують артеріальний тиск, нормалізують рівень холестерину, зменшують запалення та підтримують здоровий серцевий ритм. 

"З цими бляшками, якщо ми їх фіксуємо в судинах, ви вже нічого не зробите. Ви їх не зможете почистити чи прокапати чимось. На жаль, ефекту не буде і вони залишаться у ваших судинах. Наше завдання — не допустити їх подальшого росту", — пояснює Євген Новіков.

Варто також уникати трансжирів, великої кількості солі, копченої та жирної їжі. 

З початком повномасштабної війни українці все частіше почали відкладати свої візити до лікарів. На те є багато причин, та фахівці застерігають — несвоєчасне лікування призводить до ускладнень та важкого перебігу захворювань, зокрема й серцево-судинних. Тому навіть якщо у вас немає скарг, обов'язково зверніться до сімейного лікаря. Якщо ж скарги є, якщо помічаєте головний біль, підвищений тиск, перебої в роботі серця, відчуваєте задишку, обов'язково і відразу завітайте до лікаря.

Читайте також:

Прямий ефір