Ще 8 медалей: Україна піднялася у топ-10 після п'ятого дня Паралімпіади-2024

Денис Остапченко (посередині) та Сергій Паламарчук (праворуч). Фото: paralympic.org.ua

У столиці Франції минув п'ятий день Паралімпійських ігор-2024. Він приніс Україні ще вісім медалей. На екваторі Ігор у Парижі збірна піднялась на 10-ту сходинку загального заліку з 35 нагородами: 5 золотими, 12 срібними та 18 бронзовими, інформує "Дім".

"Срібло" на 400-метрівці з плавання вільним стилем здобув Андрій Трусов (клас S7, незначне або помірне порушення рухів у руках, тулубі та ногах, з порушеннями зросту). Аби зайняти друге місце, параатлету вистачило 0,1 секунди над опонентом, які він виборов на останніх 50 метрах.

Заплив на 50 метрів на спині (клас S3, незначне порушення координації у верхній частині тулуба та руках, із сильним ушкодженням решти тулуба та ніг, а також незначне загальне порушення та відсутність кінцівок) приніс Україні одразу дві медалі: першим фінішував Денис Остапченко, a третім — Сергій Паламарчук.

Ще один подвійний подіум другого вересня здобули Ілля Яременко та Олексій Вірченко, які в запливі на 50 метрів вільним стилем (клас S13) фінішували другим та третім. До першого "золота" в кар'єрі Яременку не вистачило 0,12 секунди. У тих же змаганнях ще один українець та чинний рекордсмен класу S12 (порушення зору) Максим Веракса прийшов четвертим.

Першу медаль у кар'єрі, "бронзову", виборов стрибун у довжину Олександр Литвиненко (клас Т36, порушення рухів усіх чотирьох кінцівок від низького до середнього ступеня). Він та ще троє атлетів з першої спроби повторили світовий паралімпійський рекорд у 5,76 метра.

Метальниця диска Зоя Овсій здобула третю "бронзу" поспіль. Вона представляє клас F51 (параатлетки на кріслах колісних через порушення роботи нижньої частини тіла), але посіла третє місце у класі F53. За три Паралімпіади Овсій здобула п'ять медалей, зокрема "золото" в Токіо.

Ще одне "золото" Україні другого вересня приніс Ігор Цвєтов, який фінішував першим у бігу на 100 метрів (клас T35, помірне ураження ніг, незначне порушення рухів або координації тулуба та рук). Бігун також поставив новий особистий рекорд та випередив двох російських параатлетів.

Ігор Цвєтов. Фото: gettyimages.com

Медальний залік Паралімпіади-2024 (топ-10)

У скарбничці збірної України вже:

• 29 серпня — срібна медаль Антон Коль (плавання, 100 м, спина, клас S1); срібна медаль Ірина Пойда (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5); бронзова медаль Анна Гонтар (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S6); бронзова медаль Олександр Комаров (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5);
  • 30 серпня —  золота медаль Олександр Комаров (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); срібна медаль Владислав Білий (легка атлетика, метання списа у класі F38); срібна медаль Ірина Пойда (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); срібна медаль Наталія Кобзар (біг, 200 метрів, клас Т37);
  • 31 серпня — срібна медаль Володимир Пономаренко (легка атлетика, штовхання ядра, клас F12); срібна медаль Єгор Дементьєв (велогонки), бронзова медаль Роман Данилюк (легка атлетика, штовхання ядра, клас F12); бронзова медаль Віктор Дідух та Ірина Шинкарьова (настільний теніс, змішані парні змагання, клас XD17);
  • 1 вересня — золота медаль Оксана Зубковська (легка атлетика, стрибки у довжину, клас T12); золота медаль Михайло Сербін (плавання, 100 м, спина, клас S11); срібна медаль Роман Полянський (академічне веслування, парні одиночки, клас PR1); бронзова медаль: Євгеній Богодайко (плавання, 100 м, брас, клас SB6), Артем Колінько (боча, клас BC4), Данило Чуфаров (плавання, 100 м, спина, клас S11), Данило Семенихін (плавання, 100 м, брас, клас SB5), Анна Гонтар (плавання, 100 м, брас, клас SB5);
  • 2 вереснязолота медаль Денис Остапченко (плавання на спині, 50 метрів, клас S3), золота медаль Ігор Цвєтов (біг на 100 м, клас Т35); срібна медаль Андрій Трусов (плавання, 400 м вільним стилем, клас S7), срібна медаль Ілля Яременко (плавання, 50 м вільним стилем, клас S13); бронзова медаль Сергій Паламарчук (плавання на спині, 50 м, клас S3), бронзова медаль Олексій Вірченко (плавання, 50 м вільним стилем, клас S13), бронзова медаль Олександр Литвиненко (стрибки у довжину, клас Т36), бронзова медаль Зоя Овсій (метання диска, клас F53).