Російські "Ланцети" становлять реальну загрозу для України, — експерти

Російський баражуючий боєприпас "Лацнет". Скриншот: kanaldim.tv

Російські пропагандисти заявляють про масове виробництво ударних дронів "Ланцет". Вони розробили декілька модифікацій цього баражуючого боєприпасу. Яка ефективність цих БпЛА, де Росія бере комплектувальні та скільки може виробляти? Ці питання журналісти "Ранку Вдома" поставили експертам.

Росіяни стверджують, що запустили масове виробництво "Ланцетів". Обіцяють, що їх вистачить на всі "натівські танки в Україні". Існує кілька модифікацій цього боєприпасу. Перший — "Ланцет-1" летів недалеко. Йому бракувало заряду акумулятора. 

"Перша модифікація "Ланцета" не пробивав танк. Росіяни продовжили експериментувати, розвивали саме цей напрямок, і зараз у них є, наприклад, "Ланцет-3". Він має бойову частину вагою три кілограми, має акумулятивну дію. Цей апарат пробиває майже наскрізь броньований автомобіль. Він може пошкодити, не знищити, саме пошкодити танки, важку броньовану техніку", — пояснив військовий експерт Олександр Коваленко.

"Ланцет-3" — проблема, що починає наростати. Радіус польоту боєприпасу до 70 кілометрів. Під ударом можуть опинитися артилерія та тили ЗСУ. Хоча ще на початку вторгнення, РФ значно поступалися Україні.

"Швидко вчаться. Не слід недооцінювати росіян. Вони зараз активно розбудовують власну військову промисловість. Роблять це системно, на відміну від України. Є державне фінансування", — стверджує політолог Тарас Загородній.

Точної кількості виробництва дронів ворог не називає, хизується показником зростання у 50 разів. Та новим цехом в торговельному центрі. Мовляв, тут швидше розгортають виробництво, але наскільки воно ефективне?

"Вони збирають це вручну. У них не автоматизований процес виробництва. Також виробничі лінії не досконалі. Все це впливає на те, що "Лацнет" не є серійним боєприпасом", — провадить Олександр Коваленко. 

Ще одна причина можливої затримки у виробництві — брак західних технологій. Під санкціями чипи, мікросхеми, напівпровідники.

"Попри санкції, охочих продати росіянам компоненти до зброї — багато. Росіяни шукають на відкритому ринку побутові товари, аби використовувати мікросхеми. Тобто вони знайдуть мікросхеми, зроблять купу зброї, будуть навіть штучний інтелект використовувати. Тобто процес триває", — стверджує Олександр Коваленко.

Триває й паралельний імпорт. Туреччина, Казахстан, Вірменія, Грузія — це далеко неповний перелік країн, що допомагають Росії обходити санкції. В ЄС намагаються ці шляхи перекрити. Зокрема, ухвалили 11 пакет санкцій, які здебільшого націлені на лазівки та обхід санкцій.

Цих лазівок багато. Усі одразу й не закриєш. Тож наразі єдиний вихід — відповідати зброєю. Тобто своїми безпілотниками, що й робить Україна.

Також цікаво:

Прямий ефір