Робота під час блекауту та економія електроенергії: поради фахівців

Українці ринулися заряджати гаджети у "Пунктах незламності". Фото: dsns.gov.ua

Блекаут в Україні змінив підхід до використання електроенергії. Українці швидко пристосувались до частих знеструмлень і навчилися працювати в економному режимі. Про організацію автономної роботи у випадку відсутності електрики розповідають фахівці, інформує "Дом" з посиланням на "НВ.Live".

Економна техніка

Для нормальної роботи працівника в домашньому офісі потрібен ноутбук, телефон та принтер. Ноутбук в середньому заряджається 1,5−3 години (65 Вт/год*3 год), для повної зарядки телефону потрібно приблизно 15 Вт/год. Лазерний принтер використовує 350 Вт/год під час роботи, якщо ж припустити, що друкувати потрібно 30 хв. Коли принтер перебуває у режимі очікування, то середнє використання електроенергії складає 210 Вт/год. Це навіть більше, ніж повна зарядка ноутбука! Аби заощадити електроенергію фахівці радять вимикати оргтехніку, яку не використовують. Також варто обирати струменеві принтери, замість лазерних.

Користуватися ноутбуком замість ПК — слушний варіант. Портативні комп’ютери використовують до 80% менше електроенергії, ніж їхні настільні аналоги. Типовий ПК споживає 65−250 Вт, а ноутбук— від 15 до 60 Вт. До того ж ноутбук із якісною батареєю за потреби завжди можна використовувати як додатковий Power Bank. Деякі ноути заряджаються від PowerBank.

Вимикайте з розетки деякі пристрої

Більшість пристроїв продовжують споживати енергію, навіть коли вимкнені, але під'єднані до мережі. Покласти край цій проблемі допоможе мережевий фільтр. Під'єднавши всі необхідні прилади до адаптера, вам не доведеться щоденно вимикати кожен ґаджет окремо. Достатньо лише вимкнути перемикач. Це миттєво відключає живлення, тому ніякі пристрої не можуть споживати енергію, коли вони не використовуються.

Встановіть енергоощадні лампочки

Один з найпростіших та найочевидніших способів покращити енергоефективність домашнього офісу — заміна стандартних лампочок на  енергоощадні. Залежно від потужності вони використовують на 25−80% менше електроенергії, ніж стандартні. Крім того, служать такі лампочки довше. Зекономити допоможуть й світлодіодні лампи, зокрема, відповідна лампа на 6 Вт забезпечує стільки ж світла, скільки й стандартна лампочка на 60 Вт.

Налаштуйте робоче освітлення

Робоче освітлення фокусується лише на тих ділянках, які необхідні вам для виконання відповідних завдань. Налаштуйте своє робоче освітлення, використовуючи настільні лампи та трекові світильники. Це значно економніший спосіб освітлювати приміщення під час роботи.

Обирайте ґаджети з сертифікацією Energy Star

Наступного разу, коли вам знадобиться новий комп’ютер, принтер або інший ґаджет для домашнього офісу, обирайте техніку сертифіковану міжнародним стандартом Energy Star. У випадку вибору обладнання для друку надавайте перевагу струменевим пристроям на основі MicroPiezo технології без нагрівання. У порівнянні з лазерними, такі прилади споживають значно менше енергії. До речі, те саме стосується й побутових приладів із маркуванням "А", що свідчить про енергоефективність приладу.

Альтернативні джерела енергії

Power Bank, генератори та джерела безперебійного живлення (ДБЖ) — це не розкіш, а необхідність. Останній варіант особливо важливий тоді, коли раптово зникне напруга. ДБЖ підтримуватиме ваш комп’ютер від власної батареї. Однак, врахуйте, що це дасть вам максимум чверть години, які краще використовувати, аби зберегти проєкти, над якими працюєте, або видрукувати важливі документи.

Резервне інтернет-з'єднання

У надзвичайних ситуаціях важливо мати резервне підключення до Інтернету, наприклад, передплачений мобільний широкосмуговий зв’язок, кишенькові Wi-Fi роутери або бездротові USB-модеми. Також ваш смартфон може стати модемом та "роздати" мобільний інтернет.

Тимчасове освітлення

Не забудьте і про необхідний рівень освітлення. У темну пору доби на поміч прийдуть звичайні акумуляторні ліхтарики, USB-лампи та світильники, які завжди можна заживити через Power Bank або від самого ноутбуку.

"В середньому, до віялових відключень, українці в місяць споживали до 250 кіловатів електроенергії. Це невеликий обсяг, який вже передбачав використання чайників, принтерів та інших побутових приладів. Якщо сім'я має великий бойлер, то споживання електроенергії за місяць може виходити за межі 400 кіловатів. Проте основною проблемою, яка, найімовірніше, не зміниться одразу навіть після введення віялових відключень є відсутність культури економії в Україні. Компанії, які виробляють енергоефективні прилади, заохочують людей до економного споживання електроенергії. Для роботи вдома не підійде генератор, натомість існують акумуляторні батареї. Вони чудово підійдуть як для зарядки ноутбуків або телефонів, так і для більш енергозатратних приладів. Звісно, що довго пропрацювати без підзарядки такі батареї не зможуть. При потребі використання Інтернету варто придбати джерело безперебійного живлення для роутерів, яке дозволить працювати під час відсутності електрики", — розповів експерт з енергетичних стратегій та технологій, співзасновник "Інституту енергетичних стратегій" Юрій Корольчук.

Читайте також: Українські школи обладнають сонячними батареями

Прямий ефір