Вирішення тарифного питання: всі подробиці (ВІДЕО)

Фото: pravda.if.ua

Ціни на тепло та гарячу воду до кінця опалювального сезону підвищуватися не будуть. Про це домовилися уряд і мери міст, підписавши відповідний меморандум про врегулювання тарифного питання. Крім того, місцеві постачальники комунальних послуг отримають компенсації за різницю в тарифах на газ.

Про це повідомляють журналісти телеканалу "Дом".

Зазначимо, що через подорожчання газу комунальні підприємства, які використовують його для вироблення тепла, були б змушені підвищувати тарифи. Але в меморандумі передбачили компенсацію різниці між ринковою ціною ресурсу та ціною, врахованою раніше в тарифах на тепло.

"Майже 60% тарифу на опалення — це ціна на газ. Ціна на газ мала бути перекладена в ціну тарифу на теплопостачання, і платіжки населення отримало б за січень і за лютий вже з новою ціною, — прокоментував Ярослав Рабошук, заступник виконавчого директора Асоціації міст України. — Уряд дає відстрочку комунальним підприємствам, які забезпечують теплопостачання, між ціною, яка буде ринковою, і ціною 6,99 грн".

При цьому міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов уточнює, що компенсація різниці в тарифах не ляже на плечі органів місцевого самоврядування.

Підписання документа вітають у регіонах. Особливо актуальна така підтримка теплокомуненерго в Донецькій і Луганській областях.

"Є певні проблеми після російської агресії, після окупації частини території. Проблеми були і з енергопостачанням, і з накопиченням боргів за цей час, — зазначає Сергій Гайдай, голова Луганської ОДА. — Тому для Луганської області це взагалі окрема тема саме з позначкою "плюс".

Зазначимо, що тема тарифів в Україні загострилася в січні та пов'язана з запуском ринку газу в країні. Це призвело до стрибків цін на енергоресурси. Зокрема, через дії недобросовісних постачальників.

Читайте також: Нові тарифи: ціни на газ знизилися в Україні з 1 лютого (ВІДЕО)

"Нафтогаз" зобов'язується до 1 вересня 2021 року визначити довгострокову ціну на "блакитне" паливо, яка буде діяти до кінця наступного опалювального сезону. Це дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.

Водночас експерти акцентують: проблема комунальних підприємств, які займаються постачанням тепла — комплексна. Багато з них накопичили величезні борги перед постачальниками газу через несплату послуг споживачами. Тому актуальним є питання реструктуризації заборгованостей.

Нагадаємо, 18 січня Кабінет міністрів України встановив граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за куб. м.

Прямий ефір