Шлях до звання найсильнішої жінки планети: "Утро Дома" зі стронгвумен Ольгою Лящук

Ольга Лящук. Фото: kanaldom.tv

Жінок прийнято вважати слабкою статтю, проте Ольга Лящук на своєму прикладі доводить, що це зовсім не так.

Про складний спортивний шлях і зустріч із Арнольдом Шварценеггером розповіла стронгвумен, володарка титулу "Найсильніша жінка на планеті", переможниця змагань Arnold Classic Pro Strongwoman 2019, 2020 рр. Ольга Лящук в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучі — Юлія Крапівіна і Костянтин Войтенко.

— Ви — найсильніша жінка планети. Які титули і звання для вас найважливіші?

— Для мене найважливіший — мій перший Чемпіонат світу зі стронгу, який я виграла. Він проходив у Фінляндії, і ця перемога запам’яталася найбільше.

— Тому що вона перша?

— Так, я близько 10 років намагалася виграти цей Чемпіонат світу.

— Як ви потрапили в спорт?

— Я почала займатися спортом десь із шостого класу. У п’ятому класі я бігала швидше, ніж 11-класники. Мені подобалося бігати. Я зрозуміла, що мені подобається тягати тяжкі речі. Я почала займатися легкою атлетикою — біг, загальні фізичні вправи.

Десь в 11 років я стрибала з жердиною. Я була майстром спорту. Стрибала 3 м 90 см. Я з дитинства мріяла стати чемпіонкою світу, а батьки не розуміли, навіщо воно мені.

Чому я пішла в стронг? Тренер заразив мене, сказав: "Давай, Оля, ти точно станеш чемпіонкою світу, ти досягнеш цих висот, це твоя вершина". І якщо я щось вирішила, мене вже складно зупинити. 20 років професійного спорту пішло на те, щоб стати найсильнішою в світі.

— Було колись бажання кинути спорт?

— Було, коли у мене були проблеми зі спиною після легкої атлетики і я місяць не могла закрити очі, тому що було боляче. На лікування пішли рік-півтора. Я пройшла реабілітацію і повністю вивчила питання, як зробити себе здоровою, як підтримувати організм.

Після травми мене знайшов мій перший тренер зі стронгу Михайло Гераскевич, він повірив у мене.

Я розвиваюся, намагаюся, отримую вже четверту освіту з психології. Намагаюся розібратись в собі, в людях, в самій підготовці, в специфіці спрямованості. Чому, наприклад, нам хочеться стати чемпіоном світу вдруге, втретє, вп’яте. Виграти "Арнольд Класік", Олімпіаду. Всі спортсмени, які йшли до цього, проходили шлях травм, відсутність грошей.

Я переїжджала з Донецька до Києва, були бойові дії. Я приїхала, пам’ятаю, з маленькою сумочкою, там майже нічого не було, і ти починаєш розуміти, що тобі потрібно виходити із зони комфорту. Відпускати мам, бабусь і робити те, що ти ніколи не робив у своєму житті.

— Чому ви хотіли виграти "Арнольд Класік"?

— Чесно кажучи, найголовнішою мрією було зустрітися з Арнольдом Шварценеггером. Я з ним зустрілася. Він унікальна людина, він жартував при розмові. Я мріяла з ним сфотографуватися, і коли я виграла, він сам до мене підійшов і попросив сфотографуватися.

— Якщо говорити про особисте життя, чоловіки вас бояться?

— Я відразу кажу, що я іноді можу злитися. Іноді можу бути не в настрої. Якщо це людину не влаштовує, то прошу про це сказати відразу, щоб ми не витрачали час.

Я відразу встановлюю правила. Якщо людина не виконує мої правила, мені з нею не цікаво.

Прямий ефір