Проєкт "Словник хоробрості" розповідає історії незламних українських медикинь

Проєкт "Словник хоробрості". Скриншот: kanaldim.tv

Подякувати незламним українським медикиням, які щодня рятують життя, та підтримати їх у складний час вирішила команда Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Вони започаткували проєкт "Словник хоробрості". Ініціатива покликана розповісти історії жінок у білих халатах і показати суспільству їхні цінності, на яких тримається життя інших. Більше дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Незламність. Жіночність. Людяність. Цих та тисяч інших слів недостатньо, аби схарактеризувати жінок, котрі зображені на світлинах. Жінок, які замість суконь щодня одягають білі халати та рятують життя. Віддати шану роботі медикинь та підтримати їх у складний для країни час вирішила команда фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Вони започаткували проєкт "Словник хоробрості", що покликаний розповісти історії незламних жінок у білих халатах і показати суспільству їхні внутрішні цінності, на яких тримається життя.

"Насправді більшість працівників системи охорони здоров'я — це жінки, і вони вийшли за межі своїх звичайних обов'язків, аби допомогти якомога більшій кількості тих, хто цього потребує. Вони хоробрі, вони неймовірно хоробрі, попри все, через що їм доводиться проходити кожного дня, вони продовжують дбати про своїх пацієнтів, про свої родини й продовжують робити свою справу", — розповів заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Мутсафа Ельканзі.

Фотовиставка "Словник хоробрості" розповідає історії 24 медикинь з усіх куточків країни. Ці історії – зразок стійкості, незламності й внутрішньої сили жінок, які продовжують працювати попри обстріли та наближеність до лінії фронту.

"Історії, які представлені на виставці, демонструють не лише сумлінне виконання своїх професійних обов'язків нашими медикинями, а демонструють чисту любов до своєї професії. Історії життя, рятунку життя, підтримки, допомоги, і не лише медичної, а й психологічної. Це те, що вкрай необхідно будь-якому пацієнту сьогодні в Україні, а тим більше, якщо ми говоримо про прифронтові області. Будучи героями, вони надихають не лише своїх колег, а й кожного українця, кожного пацієнта бути кращим, бути сильнішим. Звичайно, якнайшвидше наблизити нашу перемогу", — зазначив перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров.

Проєкт "Словник хоробрості" — це більше, ніж фотовиставка. Його головна мета — створення візуальних оповідей і психологічних портретів медикинь. Історія кожної з них супроводжується фрагментом інтерв'ю. Почути його можна, перейшовши за QR-кодом поруч із портретом героїні.

"Я знала точно, що такими, як раніше, ми вже ніколи не будемо. Ми не повинні втрачати людяність. Саме зараз треба зберігати цю рису всім. Бо війна, вона жорстока. На жаль, іноді люди також становляться більш жорстокими, коли відчувають сльози, біль, відчай, гнів. Людяність треба зберігати завжди. На початку війни ми жили майже три місяці в перинатальному центрі. Ми не бачили своїх родин. Навіть не завжди була можливість спілкуватися телефоном. Ми спали по чотири години на добу. Я дивлюсь на своїх колег, деяких я знаю особисто. Я пишаюся кожним з них. Ми змогли все це витримати гідно", — резюмувала медична директорка Київського обласного перинатального центру Наталія Гейнц.

Побачити й почути історії героїчних українських медикинь сьогодні можна у Харкові, на міському залізничному вокзалі. Також виставка доступна в онлайн режимі на офіційному сайті проєкту voicesofbrave.com. Проєкт триватиме до 14 серпня.

Читайте також: Ініціатива "Плече побратима": ветерани проходять реабілітацію в парку екстремальних розваг

Прямий ефір