"Покликана повернути довіру до сортування": у Києві з'явилася перша капсульна станція з сортування сміття

Пластик. Фото: nowaste.com.ua

В Україні з'явилася перша капсульна станція для сортування сміття. Вона може сортувати 25 видів вторинної сировини і працює за принципом самообслуговування — без консультантів. Під кожен вид відходів встановлені окремі баки. Із переробленого сміття виготовляють утеплювачі для курток, каналізаційні люки, дороги тощо. Сама станція — також продукт ресайклінгу. Більше про станцію розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Станцію запустила засновниця громадського проекту "Україна без сміття" Євгенія Аратовська. Під кожен вид відходів встановили окремі сміттєві баки. Таким чином Євгенія вирішила побороти імітацію сортування — зазвичай сортувальні контейнери на вулицях обслуговують сміттєвози, які потім змішують сортоване і загальне сміття. Як наслідок — відходи непридатні для переробки. 

"Наша капсула покликана повернути довіру. Ми зможемо пояснити, скільки вторсировини ми зібрали, на які заводи з переробки вона поїхала, що з того виготовили", — пояснює Аратовська.

Виготовляють зі сміття безліч різних речей: утеплювач для курток — синтепон, а пакети з-під молока — це чудовий матеріал для каналізаційних люків. 

Сама станція для сортування сміття — це також продукт ресайклінгу. Її встановили на базі переобладнаного морського контейнера. Стелю виклали з переробленого пластику. Щоб зацікавити у сортуванні дітей, на станції встановили забавку у вигляді магніта, що дозволяє перевірити, чи відсортували ви металеві відходи. 

Кожен такий простір щомісяця може збирати мінімум 20 тонн відсортованих відходів, який потім перероблятимуть. Щоправда, з метою безпеки доступ до капсули закритий і під електронним ключем. Щоб отримати доступ до інноваційної сміттєвої інфраструктури, потрібно стати резидентом No waste club. Для цього достатньо заповнити онлайн-форму. Таких станцій у Києві планують відкрити щонайменше з 10. Перша розташована на вулиці Саперно-Слобідській, 25/4 (станція метро "Деміївська").

Читайте також: В Україні створили перший у світі автомат з переробленого пластику для прийому пластику — знадобилося 19 428 кришечок

Прямий ефір