Подільська пожежа та Хартія про особливе партнерство між Україною та НАТО — 9 липня в історії

Зустрічаємо вівторок, 9 липня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня 1811 року сталася Подільська пожежа, найбільше в історії Києва. Приблизно у 10 ранку полум'я здійнявся над одним з будинків головного району столиці і блискавично поширилася палала більша частина Подолу. Трагічна пожежа тривала три дні та знищила понад 2 000 будинків, будівлю магістрату, дванадцять церков, три монастирі. Точна кількість загиблих невідома.

9 липня 1877 року в передмісті Лондона стартував перший в історії чемпіонат з великого тенісу, відомий як Вімблдонський турнір. Тоді в змаганнях взяли участь 22 людини. Першим переможцем чемпіонату став 27 Спенсер Гор. Фінальна гра тривала 48 хвилин і зібрала близько 200 глядачів. Нині Вімблдон найстаріший престижний тенісний турнір Великого шолома. Також це єдині тенісні змагання, які проходять просто неба на трав'яному покритті.

Цього дня 1939 року у Львівській області народився поет та прозаїк Ігор Калинець. Він разом з дружиною Іриною був активним учасником дисидентського руху. Через це його творчість була заборонена радянською владою. Проте книжки літератора виходили самвидавом. У 1972 році у квартирі родини Калинець протягом 11 годин тривав обшук. Вилучили літературу самвидаву, а письменника засудили до шести років ув'язнення суворого режиму та трьох років заслання. Ігор Калинець автор 17 поетичних збірок. За книгу вибраних поезій "Тринадцять аналогій" нагороджений Шевченківською премією.

Два "Оскари", п'ять Золотих глобусів та інші престижні нагороди. Це досягнення актора Тома Генкса. 9 липня йому виповнюється 68 років. Одна з найвідоміших його ролей, а їх у нього десятки, недоумкуватий Форрест Гамп. Стрічка зібрала у прокаті 678 мільйонів доларів при бюджеті у 55 мільйонів та отримала шість статуеток "Оскар", зокрема, й за найкращу чоловічу роль.

Цього дня 1997 року Україна та НАТО підписали Хартію про особливе партнерство. Відбулося це на мадридському саміті Північноатлантичного альянсу. Документ, який став основоположним у взаємовідносинах між Організацією та Україною, сформував параметри співробітництва: від підтримки з боку НАТО реформ в Україні у галузі оборони та безпеки до участі українців у міжнародних операціях під егідою Альянсу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір