Плюс 12 медалей — підсумок 10-го дня Паралімпіади-2024 для України

Віктор Дідух та Ігор Цвєтов. Фото: paralympic.org.ua

Сьогодні, 7 вересня, у десятий змагальний день Паралімпійських ігор у Парижі українські спортсмени завоювали ще 12 медалей: 5 золотих, 3 срібних та 4 бронзових, повідомляє "Дім".

Бігун Ігор Цвєтов вдруге здобув "золото" Паралімпійських ігор-2024 — тепер на дистанції 200 м. Він показав найкращий результат сезону — 23.19 секунд.

Ігор Цвєтов. Фото: paralympic.org.ua

Віктор Дідух став паралімпійським чемпіоном у настільному тенісі (клас MS8). Він завоював перше за вісім років "золото" Паралімпіади для України. Марина Литовченко стала другою у настільному тенісі (клас WS6).

Віктор Дідух. Фото: paralympic.org.ua

Анастасія Гарник виборола "золото" у дзюдо у вазі понад 70 кг (клас J1). Також "золото" здобув дзюдоїст Олександр Назаренко — у ваговій категорії до 90 кг (клас J2).

Плавець Андрій Трусов виборов друге поспіль особисте "золото" Паралімпіади-2024 — сьогодні він переміг на дистанції 50 м батерфляєм з європейським рекордом 28.75 секунд. У 200 м вільним стилем (класі S3) Денис Остапченко став срібним призером, а Сергій Паламарчук — бронзовим. Також Ігор Німченко — бронзовий призер у плаванні на дистанції 200 м комплексом (клас SM10).

Микола Синюк став бронзовим призером у веслуванні (байдарка-одиночка, 200 м, клас KL2). Це перша нагорода України у веслуванні на байдарках і каное на Паралімпіаді-2024.

Микола Синюк. Фото: paralympic.org.ua

Юрій Бабинець — бронзовий призер у паверліфтингу у ваговій категорії до 88 кг. Це перша медаль збірної України у цьому виду спорту на Паралімпіаді-2024.

Україна стала срібною призеркою Паралімпіади-2024 у жіночій командній шпазі. Паралімпіаду-2024 українські фехтувальники завершили з трьома медалями — однією срібною та двома бронзовими.

Таким чином, за десять днів Паралімпіади у збірної України вже 79 медалей — 21 золота, 26 срібних, 32 бронзових.

Як повідомлялося раніше, Паралімпійські ігри-2024 відбуваються в Парижі з 28 серпня по 8 вересня. Від України за медалі змагаються 140 спортсменів у 17 видах спорту.

У скарбничці збірної України вже:

• 29 серпня — срібні медалі: Антон Коль (плавання, 100 м, спина, клас S1), Ірина Пойда (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5); бронзові медалі: Анна Гонтар (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S6), Олександр Комаров (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5);
  • 30 серпня — золота медаль: Олександр Комаров (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); срібні медалі: Владислав Білий (легка атлетика, метання списа у класі F38); Ірина Пойда (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); Наталія Кобзар (біг, 200 метрів, клас Т37);
  • 31 серпня — срібні медалі: Володимир Пономаренко (легка атлетика, штовхання ядра, клас F12); Єгор Дементьєв (велогонки, індивідуальне переслідування на 4 тис. м), Анна Стеценко (плавання, 100 м на спині, клас S12), Андрій Трусов (плавання, 200 м комплексним стилем, клас SM7); бронзові медалі: Роман Данилюк (легка атлетика, штовхання ядра, клас F12), Віктор Дідух та Ірина Шинкарьова (настільний теніс, змішані парні змагання, клас XD17), Ярослав Денисенко (плавання, 100 м на спині, клас S12), Анна Стеценко (плавання, 400 м вільним стилем, клас S13), Антон Коль (плавання, 100 м на спині, клас S1), Євгеній Бородайко (плавання, 200 м комплексним стилем, клас SM7), Марина Піддубна (плавання, 50 м вільним стилем, клас S11);
  • 1 вересня — золоті медалі: Оксана Зубковська (легка атлетика, стрибки у довжину, клас T12), Михайло Сербін (плавання, 100 м, спина, клас S11); срібні медалі: Роман Полянський (академічне веслування, парні одиночки, клас PR1); бронзові медалі: Євген Бородайко (плавання, 100 м, брасом, клас SB6), Данило Чуфаров (плавання на спині, 100 м, клас S11), Данило Семеніхін (плавання брасом, 100 м, клас SB5), Анна Гонтар (плавання брасом, 100 м, клас SB5), Артем Колінько (боча, клас BC4);
  • 2 вересня — золоті медалі: Денис Остапченко (плавання на спині, 50 метрів, клас S3), Ігор Цвєтов (біг на 100 м, клас Т35); срібні медалі: Андрій Трусов (плавання, 400 м вільним стилем, клас S7), Ілля Яременко (плавання, 50 м вільним стилем, клас S13); бронзова медаль Сергій Паламарчук (плавання на спині, 50 м, клас S3); бронзові медаліОлексій Вірченко (плавання, 50 м вільним стилем, клас S13), Олександр Литвиненко (стрибки у довжину, клас Т36), Зоя Овсій (метання диска, клас F53);
  • 3 вересня — золоті медалі: Юрій Шенгур (плавання, 100 м на спині, клас S7), Юлія Шуляр (біг на 400 м, клас T20), Олександр Яровий (легка атлетика, штовхання ядра, клас F20), Наталія Кобзар (легка атлетика, біг на 400 метрів, клас Т37); срібні медалі: Андрій Трусов (плавання, 100 м на спині, клас S7); Данило Чуфаров (плавання, 200 м комплексним стилем, клас S11), Ігор Німченко (плавання, 100 м батерфляєм, клас S10); бронзові медалі: Оксана Ботурчук (біг на 400 метрів, клас Т12), Максим Коваль (легка атлетика, штовхання ядра, клас F20), Олена Федота-Ісаєва (одиночний турнір з фехтування на шаблях, категорія В);
  • 4 вересня — золоті медалі: Ярослав Денисенко (плавання вільним стилем, 100 м, клас S12), Андрій Трусов (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S7), Марина Піддубна, Олексій Вірченко, Анна Стеценко та Ярослав Денисенко (плавання, мікст естафета 4х100 м, вільний стиль), Анастасія Москаленко (штовхання ядра, клас F32); срібні медалі: Марія Шпатківська (легка атлетика, штовхання ядра, клас F46), Максим Веракса (плавання вільним стилем, 100 м, клас S12), Анна Стеценко (плавання,100 м, вільний стиль, клас S12);
  • 5 вересня — золоті медалі: Марія Помазан (штовхання ядра, клас F35), Наталія Ніколайчик (дзюдо у вазі до 48 кг, клас J1); срібні медалі: Оксана Ботурчук (біг на 100 м, клас T12), українська команда в голболі; бронзові медалі: Павло Баль (велоспорт, хендбайк, клас H5), Анжела Гаврисюк (дзюдо у вазі 57 кг, клас J1), Давид Хорава (дзюдо у вазі 60 кг, клас J2), Данило Чуфаров (плавання, 100 м брасом, клас SB11), українські плавці в мікст естафеті 4х50 м комплексним стилем;
  • 6 вересня: золота медаль: Єгор Дементьєв (велоспорт, групова шосейна гонка, клас С5); срібні медалі: Людмила Даніліна (біг на 1500 м, клас T20), Денис Остапченко (плавання, 50 м вільним стилем, клас S3), Данило Чуфаров (плавання, 100 м батерфляєм, клас S11); бронзові медалі: Максим Ніколенко (настільний теніс, клас MS8), Олена Федота-Ісаєва (фехтування на шпагах, клас В).