Після втрати руки мріє стати пілотом винищувача — історія 14-річного самбірця

Артем Лесик. Скриншот: kanaldim.tv

14-річний Артем Лесик з дитинства хотів стати пілотом винищувача і навіть вступив до військового ліцею. Втім, у ДТП хлопець втратив руку. Попри це він не залишає своєї мрії та планує повернутися до навчання у військовому ліцеї після протезування. Центр "Титанові" взяли під опіку юнака та готують його до протезування. Долучитися до збору на біонічний протез для Артема Лесика можуть усі охочі. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

14-річний Артем Лесик народився у місті Самбір. Там він проживає разом зі старшою сестрою та мамою. З дитинства хотів стати пілотом винищувача. Хлопець успішно склав іспити та був зарахований у Львівський військовий ліцей. Вже наступного дня потрапив у жахливе ДТП, після коми йому ампутували руку.  

"Він був проти того, щоб я забрала документи з військового ліцею. Каже, що після протезування планує повернутися туди. Має намір йти до своєї мрії", — розповідає волонтерка, мама Артема Тетяна Чегус.

Тетяна Чегус працювала в банку менеджеркою з регіонального розвитку. Мала власний бізнес та самостійно виховувала дітей. Попри зайнятість Тетяна завжди встигала допомагати дітям здійснювати мрії. Олександра в дитинстві хотіла стати моделлю. Вона уклала контракт з відомим модельним агентством. Артем завжди захоплювався спортом.

"Я з п'яти років ходив на мистецтво бойового гопака. Були дні, коли ми вивчали техніку, решта днів були ігровими", — пригадує учень Львівського військового ліцею ім. Героїв Крут Артем Лесик.

З 2014 року Тетяна почала волонтерську діяльність. Завдяки її праці військові на фронті отримували оптичну техніку, автомобілі, турнікети та медичні засоби. Нині жінка налагодила виробництво FPV-дронів, а Артем завжди допомагав мамі у волонтерських справах.

"Волонтери пройшли навчання та складають дрони. Ми проводимо збори та купуємо деталі, а потім хлопці складають дрони. Днями передали FPV-дрон на 80-ту штурмову бригаду, ще один — на 3 штурмову бригаду", — пояснила волонтерка.

Артем дуже активний хлопець. Він встигає не тільки мамі допомагати, а й полюбляє футбол, спортзал та захоплюється технікою. Стати пілотом винищувача — його найзаповітніша мрія.

"Для вступу військового ліцею потрібно було здати математику, українську мову, англійську та ФІЗО. Я це все здав на прохідний бал та вступив", — додав Артем Лесик.

Після аварії Артем вісім днів був у комі. Пережив три артеріальні кровотечі, гемодіаліз та десяток операцій.

"Знайшли Гната Герича. Він погодився оглянути сина. Після обстеження сказав, що рука вже мертва та провів ампутацію. Вже в центрі ендопротезування сказали, що в Артема добре збережена робота м'язів", — каже матір хлопця Тетяна Чегус.

Зараз стан здоров'я Артема задовільний, а сам хлопець налаштований позитивно. Під свою опіку його взяв реабілітаційний центр для військових "Титанові". Попереду його очікує дороге біонічне протезування та тривала реабілітація, яке дозволить продовжити навчання та стати військовим.

Якщо ви бажаєте допомогти родині, переходьте за QR-кодом, який бачите на екрані та надсилайте донати. Артему потрібно якомога швидше, поки не атрофувались м'язи, зібрати понад 4 мільйони гривень на біонічний протез, який він називає надзвичайною рукою.

Читайте також: Після важких поранень вчиться жити заново та розповідає про це у блозі — історія бійця підрозділу "Кракен"

Прямий ефір