Підписання Женевської конвенції про авторське право та перша операція з розділення сіамських близнюків — 6 вересня в історії 

Зустрічаємо п'ятницю, 6 вересня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

6 вересня 1522 року завершилась перша в історії навколосвітня подорож. Майже через 36 місяців від початку експедиції Фернана Магеллана лише одне з п'яти суден з 18 членами екіпажу повернулось до Іспанії. Сам португальський мореплавець загинув на відкритих ним Філіппінських островах. Мандрівку вже закінчував боцман Хуан Себастьян Ель Кано. Однак корабель привіз прянощі, продаж котрих з надлишком покрив витрати на експедицію. Окрім того, було доведено, що Земля має форму кулі.

Цього дня 1770 року було розпочате будівництво Олександрівського форштадта, з якого виросло сучасне Запоріжжя. Спочатку у передмісті оселялись будівельники-селяни, каторжники, обслуговуючи фортецю персонал, відставні солдати. Через 15 років Олександрівський форштадт став населеним пунктом міського типу та отримав право на відкриття міських установ. Рік у рік місто дедалі активніше розвивалося, споруджували заводи, зводили школи та училища і паралельно збільшувалось населення. 133 роки тому перші українські емігранти прибули до Канади. 

Мешканці села Небилів, Івано-Франківської області Іван Пилипів та Василь Єлиняк висадились із пароплава "Орегон" та офіційно зареєструвалися у новій країні 1891 року. Невдовзі вони перевезли до Канади свої сім'ї. У провінції Альберта емігранти заснували селище Еднастар — одне з найбільших українських поселень в країні. Наразі у Канаді проживає майже півтора мільйона вихідців з нашої держави. Саме тут одна з найпоширеніших українських діаспор у світі. 

6 вересня 1952 року у Женеві була підписана Конвенція про авторське право. Міжнародну угоду розробило ЮНЕСКО як альтернативу до чинної Бернської для тих країн, що були незгодні з її умовами, але все ж таки хотіли мати захист авторських прав. Основне завдання Женевської конвенції — ефективне забезпечення охорони інтелектуальних прав в усіх країнах, які підписали документ. 

Цього дня 1987-го в американському Балтиморі вперше хірургічно розділили сіамських близнюків. Це зробив нейрохірург Бен Карсон із командою із 70 осіб. Операція тривала 22 години. Семимісячні хлопчики вижили, але повністю оговтатися їм не вдалось. Провівши цю операцію, хірурги довели, що сіамські близнюки неприречені. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір