Перша телевізійна пресконференція та початок історії Le Tour de France — 19 січня в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 19 січня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

133 роки тому на першій шпальті газети L'Auto з'явилося оголошення про проведення перших велосипедних перегонів Le Tour de France. Організував турнір редактор і співзасновник видання L'Auto Анрі де Гранж. Велоперегони розпочалися у липні, тривали 19 днів і проходили у шість етапів. Першим переможцем для Le Tour de France став француз Моріс Гарен.

19 січня 1912 року у Тернополі народився борець за українську незалежність Ярослав Стецько. Все своє життя він мріяв, щоб Україна була вільною. Впродовж 40 років очолював Антибільшовицького блоку народів, був одним з лідерів Організації українських націоналістів. 30 червня 1941 року Ярослав Стецько проголосив Акт відновлення Української держави.

Цього дня 1955 року в Білому домі провели першу у світі телевізійну пресконференцію. Ініціатором став 34-й президент США Дуайт Ейзенхауер. До цього дня пресконференції керівників держави висвітлювалося переважно друкованими виданнями. 33-хвилинна пресконференція була відредагована телевізійна до 28 хвилин. До телеефіру потрапили відповіді на запитання щодо Тайваню, боротьби з комунізмом, безпеки країни, бюджету, а також короткий підсумок дворічного президентства Ейзенхауера.

19 січня 1966 року Індіра Ґанді стала першою, та наразі єдиною, жінкою прем'єр-міністром Індії за всю історію країни. Загалом її прем'єрство під час двох каденцій тривало 15 років. Саме під керівництвом Ґанді колишня британська колонія, де більшість населення страждала від голоду, змогла забезпечувати себе продовольством і, що важливо, отримувати прибуток від експорту.

10 років тому на Євромайдані у Києві розпочалися сутички між протестувальниками та силовиками. На той момент у центрі столиці перебувало понад 150 000 людей, обурених прийняттям диктаторських законів, що суттєво розширювали повноваження тодішньої влади та обмежували права громадян. Проти протестувальників силовики застосували сльозогінний газ, світло-шумові гранати, гумові кулі, кийки та водомети. Загалом у сутичках 19 січня постраждало понад 200 людей.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір