Перша публікація Книги рекордів Гіннеса та день народження Богдана Ступки — 27 серпня в історії 

Зустрічаємо вівторок, 27 серпня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

27 серпня 1856 року народився поет Іван Франко. Його доробок складає понад  1 000 творів. Це наукові дослідження, вірші, романи, поеми та літературні переклади. Головною темою у творчості письменника було національне відродження України. Він став першим, хто зробив вишиванку елементом повсякденного одягу. Серед найвідоміших праць Франка — поема "Мойсей", історична повість "Захар Беркут", п'єса "Украдене щастя". 

Цього дня 1912 року вийшов пригодницький роман "Тарзан. Годованець великих мавп". Автором першого твору про життя хлопчика із джунглів став американський письменник Едгар Барроуз. Роман викликав нечуваний інтерес у публіки. Натхнений успіхом, письменник продовжив писати про пригоди Тарзана та представив ще 23 книжки. Сьогодні Тарзан — один з найпопулярніших художніх героїв, про якого зняли незлічену кількість фільмів. 

Він виконав понад 50 ролей у театрі та майже 100 у кіно. Отримав десятки титулів й престижних нагород. 27 серпня 1941 року на Львівщині народився легендарний актор Богдан Ступка. Своїм головним досягненням він вважав Національну премію України імені Тараса Шевченка. Нагородою актора відзначили за головну роль у виставі "Тев'є-Тевель". Головну роль у ній Ступка зіграв понад три сотні разів і назвав її однією з найпам'ятніших своїх театральних робіт. 

Українській співачці кримськотатарського походження Джамалі виповнюється 41 рік. 2016-го вона перемогла на Євробаченні. Успіх виконавиці принесла композиція "1944", яка написана про депортацію кримських татар під час Другої світової війни. Пісню у співавторстві з Артом Антоняном співачка написала зі слів її прабабусі, яка пережила ті часи. У травні 2024 року Джамала стала мамою втретє. У них з чоловіком Бекіром народився ще один хлопчик. 

27 серпня 1955 року в Лондоні вперше опублікували Книгу рекордів Гіннеса. Появу довідника унікальних досягнень зумовила суперечка між британським пивоваром Гью Бівером та його друзями. Питання було в тім, який же з диких птахів найшвидший. Відповіді не знайшли, тож Бівер вирішив створити видання, що розповідатиме про рекорди. Перший том мав 198 сторінок. Нині Книга рекордів Гіннеса містить понад 53 000 записів. Зафіксовані там і українські рекорди, найбільше їх у літака Ан-225 "Мрія".

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір