Від ідеї до втілення в життя: рецепт регіонального розвитку назвав експерт

Юрий Одновьюненко. Фото: скриншот видео Southern Development Strategy Forum

Щодо регіонального розвитку, зокрема промисловості, є вивчені уроки, що є рецептом успіху. Для втілення в життя ідеї треба наполегливість, розуміння внутрішних процедур і класний проєктний менеджмент. Про це сьогодні, 11 червня, під час інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку" розповів лідер групи муніципального та регіонального розвитку "Делойт" Юрій Однов’юненко, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"По-перше, якщо ви співпрацюєте з донорською організацією, треба розуміти пріоритети та цілі донорської організації. Тому що донорська організація має звітувати перед своїми платниками податків як були витрачені кошти. Це дуже важливо коли, припустимо, голови ОТГ чи громад міст хочуть співпрацювати з донорами. Другий момент — треба визначити коло зацікавлених сторін. Тобто будь-який проєкт в місті, в громаді — це проєкт, де може брати участь багато сторін. Це не тільки органи місцевого самоврядування, це і бізнес спільнота, це донорські організації, це неурядові організації. Тобто тут важливість комунікації на всіх рівнях. Вона має бути постійною. І напевно третій момент — це проєктний менеджмент. Дійсно, щоб вивезти щось від ідеї до втілення в життя треба наполегливість, треба дуже добре розуміти ці внутрішні процедури, процедури звітування які є, і треба дуже класний проєктний менеджмент, щоб довести справу до кінця", — сказав він.

Також експерт назвав важливий аспект щодо цього питання.

"По-перше, важливо привносити європейський досвід. Наведу приклад щодо комунальних підприємств. На нашу думку, дуже великий потенціал є в покращенні роботи підприємств комунального сектору. Досвід східної Європи каже про те, що ці країни вже пройшли цим шляхом, що зараз йдемо ми. Тобто ці рішення є вже, наше завдання — їх втілити в життя тут. В розвитку сфери комунальних послуг зокрема є величезний потенціал", — додав Юрій Однов’юненко.

Нагадаємо, сьогодні, 11 червня, стартував другий день Міжнародного інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку", який проводять на Арабатській Стрілці в Херсонській області. На ньому презентують інвестиційні проєкти, які стануть основою для розвитку південних регіонів України. Телеканал "Дом" — інформаційний партнер заходу.


Всі новини форуму "Південна стратегія розвитку" — у спецрозділі "Форум на Арабатській Стрілці"

Прямий ефір