Офіційний символ України, заснування The New York Times, день народження Грети Гарбо — 18 вересня в історії

Зустрічаємо середу, 18 вересня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

18 вересня 1991 року синьо-жовтий прапор став офіційним символом нашої держави. Над куполом Верховної Ради стяг замайорів ще двома тижнями раніше. А от 18 вересня спеціальним указом, підписаним тодішнім президентом Леонідом Кравчуком, узаконили використання прапора в протокольних заходах. 

Спочатку це було регіональне видання, а зараз — одна з найвпливовіших газет світу з сайтом, який щомісяця відвідує понад 30 мільйонів людей. Журналісти цього ЗМІ отримали більше 100 Пулітцерівських премій. 18 вересня 1851 року була заснована щоденна американська газета The New York Times

У цей день в 1905 році народилася Грета Гарбо — одна із зірок німого кіно, ікона "золотого століття" Голлівуду. Її дитинство золотим навряд чи можна назвати. Вона росла в бідній родині. Уже в 13 років Грета Густафсон (справжнє ім'я акторки), покинула школу заради роботи. Доленосною для неї стала зустріч з режисером Моріцем Стіллером. Саме він вигадав псевдонім Грета Гарбо. У фільмографії актриси — 10 німих фільмів і 14 звукових. Дві найвідоміші ролі — Анна Кареніна і Мата Харі. Гарбо неодноразово номінувалася на "Оскар", але омріяну статуетку отримали лише після того, як пішла з професії. Це була спеціальна нагорода за внесок у розвиток кінематографії.

18 вересня — день народження українського публіциста, історика і філософа Михайла Драгоманова. Він є рідним братом письменниці та громадської діячки Олени Пчілки і дядьком Лесі Українки. Засновник української зарубіжної періодики. У Женеві створив Вільну українську друкарню, в якій 1878 року тисячним накладом вийшов мініатюрний "Кобзар". В книзі були надруковані 12 поезій, заборонених російською цензурою. Одна з головних праць Драгоманова — нарис "Чудацькі думки про українську національну справу". Її вважають заповітом науковцям у галузі дослідження української історії. 

У 1929 році на заводі "Комунар" у Запоріжжі випустили перший український комбайн. До цього обладнання такого типу експортувалося з Америки. На той час Штати вже 100 років збирали комбіновані машини, які зрізали стебла кукурудзи, молотили й очищали зерно від лушпиння. Саме їх і взяла за зразок команда українських інженерів на чолі з професором Андрієм Василенком. До початку 1930 року "Комунар" випустив 10 комбайнів, а до кінця року — 350. Протягом кількох років машини почали збирати і на інших заводах. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір