Про деталі обстрілу автомобіля українських спостерігачів на Донбасі повідомив Салкуцан

На форуме "Украина 30". Фото: ukraine30.com

3-5 травня російські окупаційні сили на Донбасі обстрілювали зі стрілецької зброї автомобіль українських спостерігачів Спільного центру з контролю та координації припинення вогню (СЦКК). Незважаючи на те, що автомобіль мав відповідне маркування. Жертв вдалося уникнути. Про це сьогодні, 12 травня, на всеукраїнському форумі "Україна 30. Безпека країни" розповів керівник української сторони СЦКК Сергій Салкуцан, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"На перший погляд, ситуація 3 травня — це була випадковість. У кузові нашого автомобіля ми виявили два кульові отвори. Але подібне повторилося 4 та 5 травня. Після цього автомобіль був вже серйозно пошкоджений. Чи була це випадковість — звичайно, ні", — сказав він.

Салкуцан підкреслив, що цим випадкам передувала тривала інформаційна кампанія з дискредитації української сторони СЦКК.

"На ресурсах окупаційних адміністрацій розміщувалися різні фейки, в яких говорилося про використання автомобілів спостерігачів для перевезення військових підрозділів, боєприпасів тощо", — повідомив він.

Тому, як зазначив Салкуцан, українська сторона СЦКК очікувала певних провокацій.

"Одне з наших завдань — спільно зі Спеціальною моніторингової місією ОБСЄ контролювати ситуацію в зоні ООС по координації та припинення вогню. І однією з причин того, що наші автомобілі були обстріляні, як раз і є та робота з дискредитації української сторони СЦКК та СММ ОБСЄ. Це спроба перевірити реакцію, як на це відреагують. І за нашою оцінкою, це також спроба певного залякування і спроба витіснити нас з переднього краю та послабити моніторинг лінії зіткнення сторін", — пояснив він.

На сьогодні уздовж лінії зіткнення розподілені 13 спостережних українських груп СЦКК, 11 з яких мають спеціальні марковані автомобілі білого кольору.

"Місця розміщення цих автомобілів відомі незаконним збройним формуванням ОРДЛО. Автомобілі розподілені так, щоб з них можна було вести контроль за діяльністю НВФ. Крім того, про автомобілі повідомлено місії ОБСЄ. Тобто координати цих автомобілів досить відомі", — доповнив Сергій Салкуцан.

Відзначимо, що СЦКК була створена 26 вересня 2014 року. Спочатку до її складу входили 45 представників: 27 — з України, 18 — з РФ. 19 грудня 2017 року Росія вийшла зі складу СЦКК. І починаючи з 30 квітня 2018 року, українська сторона СЦКК самостійно працює в зоні проведення операції Об'єднаних сил на територіях Донецької та Луганської областей.

Медіа-партнери
Прямий ефір