Науковці назвали зелений чай "еліксиром вічної молодості" — дослідження

Зелений чай. Скриншот: kanaldim.tv

Вчені провели багато досліджень та довели, що зелений чай — один з найкорисніших напоїв. Він не тільки оздоровлює серце та судини, а й уповільнює старіння. Чи справді зелений чай може стати еліксиром вічної молодості, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

В усьому світі зелений чай шанують за його свіжий трав'янистий смак та численні переваги для здоров'я. Вчені довели, що зелений чай уповільнює старіння, оздоровлює серце та судини.

"Люди, які п'ють багато зеленого чаю, до семи чашок на день, мають менше захворювань, які зумовлюють передчасну смерть. Зокрема, серцево-судинних захворювань", — каже лікар-дієтолог, консультант з громадського здоров'я МОЗ України Олег Швець. 

Нове дослідження китайських вчених показало, що регулярне вживання зеленого чаю допомагає прожити довше. У науковому експерименті взяли участь понад 100 000 добровольців, які не мали хронічних захворювань та вели здоровий спосіб життя. 

"Коли мова йде про споживання якогось окремого продукту чи напою, ми, звісно, можемо наражатися на необ'єктивність. Бо люди, які п'ють багато зеленого чаю, можуть мати й інші корисні звички. Наприклад, споживати менше обробленої їжі, ковбас чи цукерок. Треба це враховувати", — додає дієтолог.

Зелений чай містить цінні речовини. Зокрема, кофеїн та амінокислоту. Це унікальна комбінація стимуляторів, що позитивно впливають на центральну нервову систему, покращують розумові здібності та когнітивні функції. 

"Найкраще вивчений компонент, який має біологічну дію, це катехін. Представники поліфенолів, які має антиоксидантні властивості. Виступає таким захисником клітин від руйнування небезпечними факторами. Це провідний компонент, який досліджується, з яким пов'язані корисні ефекти зеленого чаю", — веде далі консультант з громадського здоров'я МОЗ України. 

Зелений чай не такий популярний, як чорний, хоча користі в ньому значно більше. Японські дослідники стверджують, що енергетичний напій може знижувати рівень цукру в крові та запобігти розвитку цукрового діабету другого типу. Також зелений чай зменшує запалення в організмі та виводить токсини. Крім того, це супер засіб для здоров'я та молодості нашої шкіри. 

"Є дані про те, що люди, які п'ють багато зеленого чаю, більш активні. У них в організмі менший відсоток жиру. Є дані про те, що катехіни захищають клітини від перетворення в злоякісні мутації, які можуть зумовити пухлинний зріст", — пояснює Олег Швець. 

Утім, надмірна кількість споживання тонізувального напою може викликати безсоння, головний біль, відчуття тривоги та прискорене серцебиття. Фахівці радять вживати якісний чай без цукру та домішок. Винятком може бути м'ята або жасмин.

Варто пам'ятати, що зелений чай знижує артеріальний тиск, тож гіпертонікам слід обмежити вживання напою. Якщо ж ви не маєте протипоказань та захоплюєтеся зеленим чаєм, три чашки магічної рідини на добу будуть для вас безпечними. 

Читайте також: Ідеальний розпорядок дня визначили науковці з Австралії — прості кроки до продуктивності

Прямий ефір