Кримськотатарський прапор-рекордсмен "засвітився" над окупованим Кримом

Прапор-рекордсмен у Києві. Скриншот: kanaldim.tv

У Києві в Національному музеї історії України в Другій світовій війні встановили рекорд, розгорнувши найбільший кримськотатарський прапор в Україні. Прапор мандрував містами України. Він був у Вінниці, Дніпрі, Львові та на території тимчасово окупованого Криму. Як це вдалося зробити, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

У Києві в Національному музеї історії України в Другій світовій війні розгорнули найбільший кримськотатарський стяг України. На прапорі зображений жовтий герб. Історія створення найбільшого кримськотатарського прапора розпочалася в Краматорську три роки тому. Оксана Муравльова разом з колегами та волонтерами за чотири дні пошила стяг на прохання колишнього політв'язня Ісмаїла Рамазанова.

"Мені запропонували пошити прапор кримськотатарський. Приємно було дізнаватися нове, тому що я мало знала про історію кримськотатарського  народу. Нам не давала раніше ніякої інформації. Під час роботи я досліджувала все. Найскладніше було створити герб кримських татар, зокрема, виміряти правильно всі частинки", — зізналася голова Українського розмовного клубу "Файно" Оксана Муравльова.

Прапор кримських татар мандрував містами України. Він завітав, зокрема, у Вінницю, Дніпро, Львів. Скрізь люди писали побажання для кримчан. Також побував кримськотатарський прапор у небі тимчасово окупованого українського Криму.

"За допомогою 200 повітряних кульок запустили прапор з розрахунком вітру. Окупанти намагались збити. Він поміняв траєкторію польоту та повернувся на нашу територію — Арабатську стрілку", — повідомив організатор акції Ісмаїл Рамазанов.

Тож прапор-мандрівник тепер має стати рекордсменом. Учасники акції розгорнули стяг для замірів. Відтак кримськотатарський стяг має довжину 16 метрів, в ширину дев'ять. Загальну площу — майже 150 квадратних метрів.

Золота тамга на полотнищі небесного кольору — це символ національного відродження кримських татар. Прапор затверджений у 1917 році на першому Курултаї — національному з'їзді. Стяг пережив заборону у 1929 році, вижив під час депортації 1944 року та повернувся через півстоліття до Криму. Щодо рекордного прапора, то зберігатиметься він у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, але після деокупації півострова повернеться до Криму.

Читайте також: День кримськотатарського прапора та день підтримки жертв катувань — 26 червня в історії 

Прямий ефір