"Миколайчук OPEN" стартує у Чернівцях: інтерв'ю з генеральним директором кінофестивалю Олексієм Гладушевським

Олексій Гладушевський. Фото: detector.media

Кінофестиваль "Миколайчук OPEN" відбуватиметься у Чернівцях з 15 до 19 червня. Він присвячений 81-й річниці від дня народження відомого українського актора Івана Миколайчука.

Про те, чому ризикнули організувати фестиваль в умовах повномасштабного вторгнення РФ, як обрали місце і де можна побачити фільми із програми кінофоруму, розповів генеральний продюсер заходу Олексій Гладушевський в інтерв'ю у програмі "Ранок Вдома".

Ведучі — Юрій Критенко та Анна Кузіна.

— Олексію, тривають військові дії. Як вам вдається організувати фестиваль та ще й офлайн?

— Це не те, що складно, звісно, ​​а дуже складно. Ця ідея прийшла спонтанно. І потім розвинулася в таку велику махину, що ми трохи самі переживаємо, як все минеться. Але думаю, що все буде добре. Коли 24 лютого перші бомби почали падати, то ми переїхали до Чернівців. А за місяць я зрозумів, що треба щось робити, бо все частіше у Facebook чи інших соцмережах почав зустрічати дуже тривожні для мене пости від акторів, від режисерів та драматургів, які залишалися в Україні, не виїхали за кордон, що напевно, нашу професію треба забути, напевно, наша професія більше нікому не потрібна, кіно в Україні найближчими роками не буде. Нічого пов'язаного із кіно не буде. Упадницький настрій. Я зрозумів, що його треба негайно підвищувати будь-яким чином. І ми приїхали до Чернівців, і тут уже, дякувати богу, мене познайомили з добрими людьми. І ці люди пішли на таку співпрацю. Ми прийшли до Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука. Це виявилося суперсучасне приміщення сучасного арт-центру, в якому тільки минулого року закінчили ремонт. І ми зрозуміли, що тут якраз і можна поєднати людей, які перебувають у Чернівцях. Це діячі кіно та театру. Зібрали людей, кинули клич, хто тут є і кому необхідно поговорити, кому необхідно якось дати відповіді, застосувати свої знання. І люди дуже сильно відгукнулися, і тоді ми вже почали створювати програму.

— Де ми можемо побачити фільми?

— Тут же, у Чернівцях, у центрі імені Івана Миколайчука. Ми вирішили провести фестиваль, бо він має професійний кінотеатр, кінозал з великим екраном. Є студії, де можна проводити творчі зустрічі, різноманітні дискусії про кіно. Ми дійшли висновку, що нам хочеться, щоби фільми, які тут покажуть, були новими. На великому екрані з великою прем'єрою. Так, ми постійно перебуваємо в зоні ризику, що, можливо, ми представимо команду, все красиво скажемо, прозвучить тривога, і ми будемо змушені перервати фільм. Але в нас також тут продумана історія, ми беремо великий запас часу. У нас годину мінімум глядачі можуть почекати, і коли тривога закінчиться за годину, повернутися. Ми вже так робили неодноразово. Якщо тривога буде дуже довгою, ми придумаємо, як іншого дня показати фільм, але ми все-таки розраховуємо, що нам пощастить.

— Чи буде онлайн-трансляція з вашого фестивалю?

— На жаль, ні. Поясню чому. Саме в цьому є така своя небезпека, і своя фішка. Тому що все-таки акцент на офлайн, ці фільми можна подивитися офлайн. І продюсери саме тому пішли та дали фільми до прем'єр, бо ми запропонували показати у великому кінотеатрі. А це означає, що ці продюсери ще не вирішили, чи робити онлайн прем'єру, чи все-таки почекати нашої перемоги і фільм випустити в кінопрокат. Тому що деякі фільми просто призначені для великого екрану. Крім оголошеної програми, ми ще там заявлятимемо творчі зустрічі з акторами та режисерами, ще, можливо, буде ексклюзивна прем'єра одного з серіалів, які були зняті, які ніде не були показані. І ми, можливо, презентуємо першу серію, яка ж увечері вийде на одній із українських платформ.

— А де можна дізнатися про програму вашого фестивалю?

— У нас є сайт. Завтра ми викладаємо повну програму з усім таймінгом.

Прямий ефір