Музей Сковороди, який зруйнувала Росія, відтепер можна відвідати онлайн

Статуя Григорія Сковороди. Фото: mcip.gov.ua

Команда Національного літературно-меморіального музею імені Григорія Сковороди на Харківщині запустила проєкт "Музей майбутнього". Він дає змогу подорожувати в онлайн-форматі музеєм, який був зруйнований російською ракетою 6 травня 2022 року. Внаслідок удару вціліла статуя великого українця, повідомляє "Дім" з посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики.

Головне завдання проєкту — зберегти зміст музею. Він охоплює низку культурних ініціатив, які переосмислюють і формують сучасну ідентичність музею Сковороди. Таким чином забезпечуючи його роботу навіть попри фізичні руйнування. На сайті музею, окрім його історії, існує наразі два онлайн-маршрути — "Сковорода садівник" та "Сковорода друг". 

Дуб, під яким любив відпочивати Сковорода. Фото: mcip.gov.ua

Маршрут "Сковорода садівник" розповідає про життя поета та дуб, під яким він любив відпочивати. Це дерево також вціліло після російського ракетного удару і стало одним із ключових символів музею. Окрім цього, відвідувачі сайту отримали можливість зробити передзамовлення на "Жолудь Сковородуба", який потім можна буде виростити самостійно.

"Жолудь Сковородуба". Ілюстрація: mcip.gov.ua

Маршрут "Сковорода друг" дозволяє дізнатися історію міцної дружби педагога зі своїм учнем Михайлом Ковалинським, а також написати листа Григорію Савичу та отримати безпосередньо відповідь від нього.

Протягом серпня музей планує відкрити ще один напрямок — "Сковорода серцелюб", який залучатиме відвідувачів не тільки до духовної взаємодії з мислителем, а й до добрих справ.

Читайте також: Королівській бібліотеці Данії передали українські книги, — Мінкульт

Прямий ефір