Міжнародний ветеранський форум "Україна. Ветерани. Єдність" у Києві — кроки до цивільної інтеграції 

Ветеранський форум. Скриншот: kanaldim.tv

У суспільстві потрібно культивувати повагу та шану до ветеранів. Ця ідея лягла в основу міжнародного форуму ветеранів, який відбувся у Києві. Про можливості для діалогу між ветеранами, суспільством та державою, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

За даними Міністерства ветеранів, за 10 років війни в Україні майже мільйон людей повернулося з фронту. Зараз вони заново пристосовуються до цивільного життя. Їм у цьому, крім держави, допомагають волонтери, громадські організації, іноземні партнери. Саме 7-й міжнародний ветеранський форум "Україна. Ветерани. Єдність", що відбувся у Києві, став майданчиком для обговорення проблем і викликів, які сьогодні стоять перед колишніми військовими. 

"Ветерани — це наші захисники та захисниці. Це ті, хто виборює нашу з вами незалежність. Нині ми на всіх рівнях об'єднані навколо розбудови новітньої ветеранської політики. Не політики соціального захисту ветеранів війни, яка була рудиментом з часів Радянського Союзу, а вже новітньої політики, в якій будуть створені й запроваджені сучасні, системні та ефективні інструменти підтримки та реінтеграції ветеранів війни, створення для них стимулів", — заявив на форумі заступник міністра у справах ветеранів Руслан Приходько. 

Ветеранський форум — це можливість для діалогу між ветеранами, суспільством та державою. Захід також привернув додаткову увагу до необхідності створення комфортних умов для працевлаштування, навчання та відкриття власного бізнесу ветеранами російсько-української війни. 

"Ветеранів цікавить перенавчання за державний кошт. Багато хто просто змінює перекваліфікацію, дехто намагається здобути вищу освіту. Наше соціологічне опитування свідчить проте, що 64% опитаних прагнуть відкрити власну справу. Це стає трендом. Зараз включаються в гру органи місцевого самоврядування, які також видають ваучери на розвиток ветеранського підприємництва", — зазначив т.в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Цьогоріч до заходу долучилися понад 700 ветеранів, членів їхніх родин та близькі загиблих захисників. Серед учасників — лідери громадських ініціатив, волонтери, власники успішного бізнесу. Вони вже адаптувались до нових умов, змогли знайти себе в цивільному житті та стають прикладом для інших. 

"Реінтеграція ветерана в мирне життя дуже важлива. На цьому треба робити акцент та розвивати цей напрямок. Дуже класно працює програма "Рівний-рівний", коли ветерана надихає займатись спортом, відкривати власну справу, працювати в різних проєктах його побратим, інший ветеран. Я закликаю всіх ветеранів мотивувати своїм прикладом інших. Бо для ветерана, під час повномасштабної війни, відкривається дуже багато можливостей. Їх треба використовувати", — резюмував ветеран ЗСУ, телеведучий Олександр Швачка.

Учасники форуму не лише обговорювали виклики й потреби ветеранів в ході різноманітних панельних дискусій, сайд-евентів та презентації, а й віч-на-віч поспілкувалися з ветеранами, які вже мають досвід створення успішного бізнесу. 

"Люди, які звільняються з лав Збройних сил України, не знаючи чим займатися у цивільному житті. Команда COMMANDO COFFEE CO  — це ветеранський бізнес. надалі в наших кав'ярнях будуть працювати або ветерани, або люди, які мають стосунок до сімей загиблих, або сімей ветеранів. Ми готові рухатись вперед, але на все свій час", — вважає ветеран ЗСУ, засновник COMMANDO COFFEE CO Антон Яремчук.

У Міністерстві ветеранів припускають, після закінчення повномасштабної війни в Україні буде понад 5 мільйонів ветеранів. Тому гідні умови для їх реінтеграції, розвитку та працевлаштування держава створює вже зараз.

Читайте також: Ветерани стануть психологами задля допомоги побратимам та їхнім родинам — проєкт фонду Альони Вінницької

Прямий ефір