Міжнародний день рідної мови та заснування The New Yorker: 21 лютого в історії

Сьогодні, 21 лютого, відзначають Міжнародний день рідної мови. Ця дата присвячена трагічним подіям у Бангладеш 1952 року. Тоді влада придушила акцію протесту проти заборони бенгальської мови в країні. Про це йдеться у програмі "Ранок Вдома".

Мета цього дня — захист мовної та культурної різноманітності. Сьогодні, за даними ЮНЕСКО, у світі налічується близько 600 мов, 43% з них — на межі зникнення.

21 лютого 1850 року народився український археолог чеського походження Вікентій Хвойка. Головне його досягнення — відкриття трипільської та черняхівської культур. Також він був одним із засновників Національного музею історії України, фонд якого налічує близько 800 тис. експонатів.

Сьогодні виповнюється 95 років від дня народження відомого французького кутюр'є Юбера де Живанші. У 24 роки він уже відкрив свій перший бутік у Парижі. Головною музою кутюр'є стала актриса Одрі Хепберн. Серед його клієнток — перша леді США Жаклін Кеннеді, актриси Марлен Дітріх та Елізабет Тейлор.

У 1925 році цього дня побачив світ американський тижневик The New Yorker. Сьогодні тираж видання — понад 1 млн екземплярів.

1993 року український спортсмен Сергій Бубка встановив світовий рекорд зі стрибків із жердиною.

Читайте також: Річниця Євромайдану та день народження Левка Симиренка: 18 лютого в історії

Прямий ефір