Влучна "Альфа": як змагаються у стрільбі українські силовики

Турнир памяти погибших сотрудников Центра спецопераций СБУ. Фото: kanaldom.tv

Майже дві сотні бійців практично всіх силових відомств України змагалися у влучності й швидкості виконання вправ з тактичної стрільби під час турніру пам'яті загиблих співробітників Центру спеціальних операцій СБУ. Як готують нове покоління бійців — дізнавались журналісти програми "Право на право" телеканалу "Дом".

Швидкі переміщення з однієї точки до іншої, перезарядка, вогонь з укриття — всі дії учасників максимально злагоджені та наближені до реальних умов бою.

Вони миттєво ліквідують пастки ворога. За лічені секунди займають позиції й відкривають вогонь на ураження. Щоб знешкодити противника, доводиться навіть стрибати з БТРів. Побачити, хто саме під маскою, а також розкривати імена учасників — заборонено, бо всі, хто змагаються, — діючі співробітники українських спецпідрозділів.

"Це моє перше змагання. У нас була команда з 10 осіб, і з цих 10 осіб відбиралися найкращі, й, відповідно, потім ці найкращі представляли наш підрозділ на цьому турнірі", — розповідає один із співробітників СБУ.

Влучність і швидкість — тут головне. Кожен етап все складніший, а перемагають — найсильніші. Судді стежать за тим, щоб бійці вели безпечну стрільбу.

"Люди, напевно, до цього все життя йдуть. Тому що навички у стрільбі — це не лише навички стрілецькі. Половина результатів — це голова: людина, яка не думає, не може отримати хороші результати. Тому стрільба, особливо тактична стрільба — це квінтесенція й розуму, й фізичної підготовки, й бажання виграти", — наголошує суддя змагання Сергій Драпкін.

Сергій Драпкін. Фото: kanaldom.tv

Цього року беруть участь близько 200 осіб, усі з різних міст і областей України. Змагаються між собою не лише хлопці, а й дівчата.

"Тут були як досить молоді хлопці, яких я там, наприклад, вперше бачив, і досить дорослі, скажімо так, десь 40+, і молоді — яким близько 20. У нас, наприклад, є дівчина — в "рушниці", юніор, яка вигравала тут все, що, можна, напевно", — продовжує суддя.

Стріляють з різних видів зброї — і обов'язково в захисті. Вага бронежилета залежить від розміру, в середньому від 9 до 11,5 кг.

"Це спорядження називається plate carrier — "плитоноска". Захищає від грудного ураження, і зі спини, і з боків закриває. Також тут у мене розміщуються магазини для автомата у швидкому доступі, й радіостанція. "Плитоноска" для захисту тіла співробітника повністю", — розповідає співробітник СБУ.

Усі бійці навчені, як правильно надавати медичну допомогу в разі поранення. На щастя, на цьому турнірі постраждалих не було.

"Людина, все-таки, коли виходить виступати, вона в адреналіні, звісно, — як будь-яке бойове зіткнення, так і змагання, іспит — це стрес. Тобто людина може трошки розвернути зброю. Але ми, судді, підготовлені й бачимо ці моменти, й можемо їх припинити, не доводячи до поранень", — говорить Сергій Драпкін.

Змагання спецслужб вийшли по-справжньому напруженими. Рік за роком професійність учасників зростає. Найкращий результат — у того, хто швидше та якісніше вразить мішень.

Змагання проводяться щорічно. Цього року турнір був присвячений 13 загиблим співробітникам Центру спеціальних операцій Служби безпеки України. У дні змагань саме таку кількість ускладнених завдань — 13 — потрібно було пройти бійцям.

Учасники всіх силових відомств були професійно підготовлені, але переможець має бути один, і цього року найкращими бійцями визнані співробітники спецпідрозділу СБУ "Альфа".

Прямий ефір