"Масажний спецназ" займається реабілітацією військових на передовій 

Олександр Лунга та Сергій Андрєєв. Скриншот: kanaldim.tv

Вдячні військові залишають шеврони, прапори для масажистів, які приїжджають до них на передову. Раз або двічі на місяць волонтери із "Масажного спецназу" виїжджають на фронт, щоб підтримати фізичний та психологічний стан захисників. Більше про діяльність масажистів, небезпечні ситуації та розширення команди дізнавайтеся у "Ранку Вдома". 

Десятки шевронів, нашивок, подяк, гільз та прапорів з підписами та побажаннями від бійців прикрашають офіс масажистів, волонтерів ініціативи під назвою "Масажний спецназ".

"Прапор наших друзів, близьких нам людей — це 54 бригада. Це Донеччина. Хлопці написали нам свої побажання, подяку. Це для нас завжди додаткова мотивація", — розповів ініціатор проєкту "Масажний спецназ" Сергій Андрєєв. 

Засновник концертної агенції Magic Box Association Сергій Андрєєв розпочав волонтерську діяльність з початком широкомасштабної війни. Після деокупації Київщини чоловік розвозив гуманітарну допомогу, підтримував зв'язок з міжнародною спільнотою, а згодом почав влаштовувати благодійні концерти разом з відомим українським артистом Артемом Пивоварова.

"Це було складне рішення відновити концертну діяльність. Було дуже багато сумнівів, багато питань, як це взагалі може бути під час війни? Після першого концерту, на який Артем все ж таки наважився, стало очевидно, що люди потребують цього. Був колосальний запит людей на повернення хоча б на ці півтори години до нормального життя", — додав засновник Magic Box Association.

Після одного з благодійних концертів, щоб зняти стрес, Сергій з Артемом пішли у спортивний клуб змішаних єдиноборств. Там вони познайомилися з його власником Олександром Лунгою, який займається масажем.

"Ми почали товаришувати. Створення "Масажного спецназу" виявилося логічним продовженням нашої волонтерської діяльності", — веде далі Сергій Андрєєв.

Рік тому волонтери об'єднали свої зусилля і на наступний благодійний концерт, який організували на Донецькому напрямку, поїхали разом. Сергій навчився в Олександри лікувальним масажем. До команди також долучився ще один учень. Втрьох після виступу Артема Пивоварова вони робили воїнам масажі.

"Хвилювалися, чи це буде взагалі доречно. Спочатку хлопці соромились. Вони дуже обережно по одному підходили до масажистів. Потім вже була черга", — пригадав Сергій Андрєєв.

Відтоді поїздки стали регулярними. Раз, а іноді й двічі на місяць волонтери почали виїжджати на передову, щоб підтримати психологічний та фізичний стан захисників.

Щоб висвітлювати свою діяльність, створили сторінки у соцмережах, і до команди почали долучатися масажисти з усієї України.

"Зараз це 40 людей. Серед них п'ятеро їздять у всі поїздки. До наших експедицій долучаються масажні команди з різних регіонів та різних міст", — резюмував ініціатор проєкту "Масажний спецназ" Олександр Лунга.  

Нині проєкт "Масажний спецназ" перетворився на рух однодумців, які підтримують одне одного, щоб ефективніше допомогти захисникам. Щодня волонтери отримують сотні запитів від воїнів, тому шукають фахівців, які готові долучитися до команди попри страхи, труднощі, які чекають на фронті.

Читайте також: "Культурний десант" запускає "Фронтову студію", де військові-музиканти записуватимуть пісні на фронті

Прямий ефір