Майстриня із Хмельницького створює м'які іграшки за мотивами картин Марії Приймаченко

Іграшка Олени Панчук. Фото: facebook.com/lena.pancuk

Майстриня із Хмельницького Олена Панчук створює дивовижні м'які іграшки за мотивами картин відомої української художниці Марії Приймаченко. За освітою жінка кравчиня. У вільний від роботи час шиє іграшки, проводить майстер-класи та реалізовує свої ідеї. 

Після початку повномасштабного вторгнення Олена із донькою та чоловіком залишилася у рідному місті й продовжила творити. На виготовлення однієї іграшки витрачає близько двох днів. Більше про створення унікальних виробів розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Я з дитинства хотіла робити всякі прикольні речі, однак ніяк не могла сформулювати для себе, що саме. Коли я шила на роботі, з клаптиків створювала якійсь іграшки", — каже Олена.

Коли Росія почала повномасштабну війну, Олена з маленькою дочкою та чоловіком залишились у рідному Хмельницькому. Під час повітряних тривог і обстрілів, ховаючись в коридорі, майстриня часу не гаяла, а робила замальовки майбутніх виробів. 

"Творчість рятувала під час війни. Взагалі я більше почала творчістю займатись. Раніше постійно відкладала таке "на потім". Війна показал, що нема чого відкладати, треба займатися зараз тим, що любиш", — каже кравчиня. 

Так у Олени з'явилися нові ідеї і бажання творити. 

На майстер-класах для дітей малеча виготовляє брелоки з супергероями, персонажами мультфільмів та улюбленцем українців — песиком Патроном. Якось у TikTok майстриня натрапила на те, що її надихнуло на особливий проєкт. На одному з роликів дівчинка робила м'які іграшки за мотивами картин Марії Приймаченко. 

Олена так закохалася у роботи української народної художниці, що за лічені дні казкові містичні тварини з картин Примаченко почали оживати в руках майстрині. На виготовлення однієї іграшки жінка витрачає близько двох днів. Кожна м'яка тваринка — це власне бачення майстрині. Вона експериментує з матеріалами, розфарбовує вироби акриловою фарбою, використовує бісер, вишивку та різні прикраси. Роботи настільки сподобались людям, що іграшки в Олени почали замовляти не тільки з України, але ще і з закордону. 

Також майстриня проводить благодійні уроки з виготовлення іграшок для вимушено переміщених осіб і донатить на ЗСУ. Зараз Олена сповнена рішучості і продовжує творити, щоб хоч на деякий час звільнити думки від негативу, допомагати українським воїнам і знайомити людей з творчістю вітчизняних митців.

Читайте також: Пережив 65 днів окупації Маріуполя, ледь не загинув під завалами, але продовжує працювати: історія актора Євгенія Сосновського

Прямий ефір