Лірика про кохання у війні та війну в коханні: дружина бійця "Азову" випустила книгу "Я твоїша"

Збірка віршів присвячену бійцю"Азова". Скриншот: kanaldim.tv

Геннадій із позивним "Репортер" зустрів повномасштабну війну в Маріуполі. Захищаючи місто, боєць отримав поранення, а згодом потрапив у полон до Оленівки. Пережити жахи війни на "Азовсталі" Геннадію допомогла дружина Ніколь. Після звільнення чоловіка з полону вона випустила збірку "Я твоїша". Це інтимна лірика про кохання під час війни, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У його тілі та на обличчі залишаються десятки осколків. Геннадій із позивним "Репортер" зустрів повномасштабну війну в Маріуполі, захищаючи місто від російських загарбників. Боєць полку "Азов"зумів надати собі першу медичну допомогу після важкого поранення, а потім біг під шквальним артилерійським вогнем на "Азовсталь". Там військового помістили у польовий шпиталь в одному з бункерів заводу.

"Там було все просочене кров'ю. Там, як в Першу світову війну, прали бинти. Трупи лежали недалеко від живих. Той запах пам'ятають усе життя. До того ж російська армія обстріляла цей госпіталь. При тому, що вони знали, що там знаходиться саме госпіталь. Після влучання було декілька загиблих. У нас був хлопець, який був паралізований нижче пояса. Його завалило уламками. Два тижні його не могли розкопати. Можете уявити, який там стояв запах", — пригадав боєць бригади "Азов" Геннадій "Репортер".

Пережити жахи війни на "Азовсталі" Геннадію допомагала дружина. У бункерах час від часу з'являвся зв'язок, тож чоловік міг спілкуватись з жінкою телефоном.

Про свої поранення Геннадій довго не зізнавався дружині. Коли захисники "Азовсталі" опинилися в полоні, Геннадія відправили до горезвісної Оленівки. Про той період військовий говорить небагато, бо це може бути небезпечним для побратимів, які все ще залишаються в полоні.

"Наразі там залишаються понад 700 бійців "Азову". До "Азову" в полоні окреме ставлення і всі це знають. Тому очікуємо, коли всі так само зможуть повернутися і побачити своїх дружин, дівчат, мам", — каже "Репортер".

Новина про теракт росіян в Оленівці розбила Ніколь. Вона не знала живий її чоловік, чи ні.

"Найближча людина зараз в такому пеклі, і ти нічим не може допомогти. Ти робиш перфоманси, влаштовуєш акції, і розумієш, що, можливо, взагалі нічого не допомагає йому. Коли ще страшні новини з'являються, стає ще важче", — зізналась дружина Геннадія Ніка Кічурка.

Тоді Ніка написала вірш, в якому звернулася до Бога. Згодом це звернення увійшло до збірки віршів, яку Ніколь присвятила своєму чоловікові.

"Моя книга називається "Я твоїша". Це насправді не моє слово. Мене надихнув вірш Ліни Костенко. Мені "зайшла" фраза "я твоїша". Це ще більше, ніж просто "я твоя", — пояснила Ніка Кічурка.

До збірки увійшли 54 вірші. Це інтимна лірика про кохання у війні та війну в коханні.

"На момент мого обміну книжка вже була готова до друку. Коли я дізнався, що Ніка присвятить мені книгу, я був просто вражений. Це було дуже приємно. Її вірші дуже гарні. Вважаю її дуже талановитою поетесою", — резюмував Геннадій "Репортер".

Після перемоги Геннадій планує повернутися в професію. За спеціальністю він телеоператор. Звідси й позивний — "Репортер". Зараз найголовніше для бійця — одужати. В цьому йому допомагають київські лікарі та вірші дружини.

Читайте також:

Прямий ефір