Киянки показали, як готують сухі борщі для захисників

Сухі борщі. Фото: kanaldom.tv

Борщ для українців — страва, що об'єднує. З ініціативи волонтерки Тійни Коротаєвої небайдужі киянки виготовляють борщ у сухому вигляді для ЗСУ. Зараз господині працюють на території господарчого ринку і готують приблизно 3000 літрів юшки щодня. Детальніше про їх волонтерську справу розповідається у сюжеті "Ранку Вдома". 

Cухі борщі небайдужі українки почали виготовляти ще в кінці березня, аби нагодувати гарячим наших воїнів. Ініціювала добру справу Тійна Коротаєва — випадково побачила в Facebook рецепт і вирішила, що це саме те, чим вона може бути корисна своїй країні та людям зараз.

"Готували вп'ятьох все на моїй кухні вдома. Потім нам стало не вистачати місця для зберігання продуктів. Тоді нам директор господарчого ринку безкоштовно надав приміщення", — розповідає Тійна.

Це приміщення стало волонтерським штабом українських господинь, тож у жінок з'явилася можливість розширити свою благодійну справу. До процесу долучилися волонтери з різних районів Києва та області. Зараз господині роблять близько 3000 літрів юшки на день. Крім борщу готують розсольник, а також курячий, гречаний та гороховий супи. Кажуть, що фаворит у хлопців — гороховий суп, на другому місці борщ.

Процес приготування непростий. Спершу всі овочі та м'ясо треба висушити в спеціальній сушарці, подрібнити і змішати з додаванням солі та спецій. Один пакетик сухої суміші заливається окропом і перетворюється у два літри неперевершеної гарячої страви. Сухі супи передають на фронт через волонтерів або поштою на прифронтові відділення. Але буває й таке, що хлопці самі за ними приїжджають. 

"Про дівчат дізнався наш командир, він дуже давно на фронті. Дуже смачні супчики. Вони значно економлять час нашому кухареві", — каже військовослужбовець, технік медроти Артем Мулик

Продуктами й грошима волонтеркам допомагають усі небайдужі: хтось донатить кошти, інші віддають овочі прямо з городу. Разом з гарячими обідами  жінки пакують військовим дитячі малюнки та виготовлені власноруч обереги.

Читайте також: 9 років допомоги: з ким і як працює волонтерський фонд "Миротворці України"

Прямий ефір