"Культура проти війни": вийшов документальний фільм про гурт "Антитіла"

Тарас Тополя. Фото:facebook.com/antytilaofficial

24 лютого 2022 року учасники українського рок-гурту "Антитіла" змінили мікрофони та гітари на автомати й пішли захищати Україну. Саме вони стали героями першого документального фільму проєкту "Культура проти війни"

6 документальних фільмів-новел і одна повнометражна стрічка розповідають глядачам про повномасштабне вторгнення Росії в Україну через особисті історії художників, фотографів, кінематографістів та музикантів. Більше про проєкт розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Десятки тисяч українців ніколи не тримали у руках зброї, але з початком повномасштабного вторгнення росіян пішли захищати країну від агресора. Тільки за перші 10 днів кривавої повномасштабної війни до лав територіальної оборони доєдналися понад 100 000 добровольців. Серед них є люди, які воювали лише на "культурному фронті". 

"Те, що "Антитіла" залишили інструменти, мікрофони і пішли воювати, це логічне рішення. Кожен зірвався в якийсь момент і зрозумів, що "я ж казав", — каже фронтмен гурту Тарас Тополя. 

Героями першого документального фільму проєкту "Культура проти війни" стали хлопці з гурту "Антитіла". Музиканти пліч о пліч з військовими та іншими добровольцями боронили Київ і брали участь у запеклих боях за Харківську область. 

"Цей проєкт — це ще одна тонна на ваги нашої перемоги. Це інформаційне протистояння з російською пропагандою, яке ми мусимо вести", — каже вокаліст.

6 документальних фільмів-новели і одна повнометражна стрічка розповідають глядачам з усього світу про повномасштабне вторгнення Росії в Україну через власні історії художників, фотографів, кінематографістів та музикантів. Це будуть документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, гурту "Антитіла", режисера Ахтема Сеітаблаєва, подружжя фотографів Влади і Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка та письменника Сергія Жадана. Усе це — один великий проєкт, який ініціювала асоціація "Дивись українське". Також у створенні проєкту брали участь європейські друзі та партнери України, які розуміють всю важливість культурної боротьби. 

Перший фільм, присвячений гурту "Антитіла", вже можна побачити на YouTube-каналі "Дивись українське". Інші стрічки-новели про митців-героїв сьогодення глядачі матимуть змогу подивитися найближчим часом.

Читайте також: Рок-гурт "Без обмежень" за два концерти зібрав майже 1,5 мільйона гривень для ЗСУ

Прямий ефір