Хроніки COVID-19: що відбувається в регіонах України (ВІДЕО)

Фото иллюстративное: apimages.com

Коронавірус в Україні б'є нові рекорди: близько 20 тис. нових випадків зараження за добу і 433 померлих. Країна знову опинилася в десятці лідерів з розповсюдження COVID-19 у світі. У двох областях України зафіксовано новий "південноафриканський" штам. У столиці — критична ситуація із заповненням ліжок з киснем, а Донецька область може скоро перейти до "червоної" карантинної зони, повідомляє телеканал "Дом".

Так, найбільшу кількість нових випадків інфікування зафіксовано у Львівській та Одеській областях — понад 1,6 тис. в кожному з регіонів.

У Києві — найбільше госпіталізацій від початку пандемії. І вкрай важка ситуація з наявністю вільних ліжок з киснем, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Щодо заповненості ліжок з киснем, у столиці зайнято майже 84% ліжок з киснем. Це найвищий показник загалом у країні. Напружена ситуація у Львівській області — понад 71%, у Житомирській області — майже 71%. У Миколаївській — понад 70%. Це найвищі показники по країні", — заявив очільник МОЗ.

З 5 квітня в Києві закривають школи і дитсадки. Транспорт столиці, зокрема і метро, ​​буде працювати, але пускати в нього будуть тільки за спецперепустками. Їх буде видано близько 400 тисяч. Першою чергою спецпропуски отримають працівники критичної інфраструктури міста.

"Спецперепустка — це не проїзний квиток. За проїзд сплачувати потрібно. Водночас необхідно мати із собою спецперепустку і документ про посвідчення особи і не забувати носити маску", — пояснив глава Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко.

Також із 5 квітня почнуть діяти додаткові протиепідемні обмеження і в Київській області. У деяких районах закриють дитсадки і школи, а транспорт перевозитиме пасажирів із заповненістю місць лише наполовину.

Найближчими днями Донецька область може перейти із "помаранчевої" зони карантину до "червоної". Про це заявив голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко. Поки лікарняні ліжка в регіоні завантажені на 37%.

"Якщо тенденція буде за методикою, три дні поспіль буде перевищений епідпоріг за трьома основними показниками, то ми увійдемо до "червоної" зони", — повідомив Кириленко.

У COVID-центрі обласної лікарні імені Мечникова у Дніпрі зараз перебуває 125 важких пацієнтів. До роботи з ними залучають інтернів і медперсонал з інших відділень. Щодня пацієнти отримують дві тисячі тонн кисню. Але він погано допомагає за великого ураження легень, кажуть медики.

"Це начебто закрили подушкою, прикрили і носа, рота. І не дають дві хвилини дихати. Оце таке почуття у всіх тих, хто проходить важкий період лікування в наших відділеннях", — розповів генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.

Харківська область хоч і залишається в "помаранчевій" зоні, але сьогодні на третьому місці за кількістю нових випадків за добу — майже півтори тисячі. Місця з киснем в опорних лікарнях є, кажуть чиновники, і додатково до кінця тижня до Харкова доправлять кисневі бочки, які затрималися в дорозі через аварію в Суецькому каналі. Але водночас лікарі "швидкої" кажуть, що кількість викликів значно збільшилася.

"Ситуація дійсно дуже напружена. І те, що ми бачимо зараз на вулицях — люди не дотримуються елементарних речей, вони, мабуть, ще не вірять в те, що трапилося. Менталітет потрібно якось перемогти, зруйнувати їхнє уявлення і потрібно зрозуміти, що пандемія — це страшно", — сказав директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Забашта.

Читайте також: Чим небезпечні "британський" та "південноафриканський" штами СOVID-19, розповіли в Раді

Як повідомлялося раніше, всі вакцини від COVID-19, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я, мають високу ефективність проти важких випадків протікання хвороби, а також проти смертності.

Читайте також: Щеплення від COVID-19 знижує ризик госпіталізації на 90%, — експерт (ВІДЕО)

Прямий ефір