Гарне, незвичне та шалене: як "Дика квіткарня" на Хрещатику створює унікальні букети з фермерських квітів

Євгенія Жадан. Скриншот: kanaldim.tv

У цій квіткарні не знайти звичних усім троянд. Зате є багата на ефірні олії амі, барвистий леонотіс, пишна сетарія. Усе це дикі квіти, з якими працює київська флористка Євгенія Жадан. Про унікальну "Дику квіткарню" дізналися журналісти "Ранку Вдома".

Євгенії Жадан 22 роки, вона родом з Миргорода, що на Полтавщині. Дівчина працювала у ресторанній сфері разом з відомим шефом Євгеном Клопотенком. Любов до квітів з'явилася під час декорування закладів. 

"Мені дуже подобається, коли квіти передають якусь емоцію. Мені подобаються різні фактури, різна довжина квітів. Це так красиво, коли ти виходиш з цим оберемком квітів і він прям "вау", який класний", — зізналася засновниця простору "Дика квіткарня" Євгенія Жадан. 

Саме такий ефект справили на Женю трав'янисті квіти. Тож дівчина взяла майстер-клас із флористики та почала експериментувати. 

"Максимальна імпровізація — це про мене. Тому, мабуть, у мене складно побачити два схожі букети. Мені часто замовляють, щось схоже, але так ніколи не виходить. Але кожен новий букет не схожий на попередній, двох однакових немає", — каже флористка. 

На початку повномасштабного вторгнення Євгенія Жадан переїхала до Львова, саме там почала декорувати квітами місцеві заклади. Коли повернулася до Києва, вирішила відкрити власний простір, який красномовно назвала "Дика квіткарня". 90% її асортименту — квіти українських фермерів.  

Флористка не використовує звичайні обгортки. Букети пакує ось у такі багаторазові авоськи, що стильно та екологічно. Крім квітів, Євгенія додає в букети зелень, овочі, фрукти та ягоди, щоб композиції мали максимально креативний вигляд. 

"Я дуже часто декорую івенти, звані "вечері" у Євгена Клопотенка. Зважаючи на те, що ці події космічні, то й декор там повинен бути відповідний. Ми з ним ідеально співпрацюємо. Ми можемо задекорувати овочі та фрукти, а одного разу в букет довелося вкласти живу рибу зі свіжим буряком. Це виглядало "вау", якщо чесно", — зізналася Євгенія Жадан. 

Про свою роботу Євгенія розповідає в соцмережах. Там її й знаходять клієнти. Це різні люди. 

"Частіше за все це якісь творчі люди, я так помічаю. Або це якісь дуже системні люди, які хочуть трошки творчості в житті. До мене приходять й власники бізнесів, і дизайнери, й проджект-менеджери. Просто любителі квітів та навіть флористи", — каже засновниця "Дикої квіткарні". 

Женя підтримує й інших маленьких українських виробників. У її просторі можна придбати свічки ручної роботи, сухоцвіт, посуд, дрібні предмети декору. Також "Дика квіткарня" допомагає закривати збори для ЗСУ.  

"Збори за букет. Ми з відкриття, до речі, 10% доходу передали на один збір мого знайомого. Тобто благодійна частина присутня обов'язково", — резюмувала Євгенія Жадан. 

У планах Євгенії найняти помічницю, адже зараз дівчина займається усім сама. Від роботи з постачальниками квітів, формування композиції до маркетингу. Також флористка мріє про колаборацію з брендом одягу. Хоче зробити незвичайне пакування для квітів з обрізків тканин.

Читайте також: Перший 3D-будинок в Україні звели благодійники для сім'ї загиблого воїна

Прямий ефір