Коваль зі Швеції долучився до українського "Добробату" — історія волонтера 

Ларс Ферстерс. Скриншот: kanaldom.tv

Допомагати Україні шведському волонтеру Ларсу Ферстерсу не заважають ані війна, ані мовний бар’єр. Після новин про повномасштабне вторгнення Росії в Україну Ларс Ферстерс почав шукати волонтерські організації, щоб підтримати українців. Так він приєднався до "Добробату", який допомагає у відбудові житла та соціальної інфраструктури для постраждалих від війни українців. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Ларсу Ферстерсу 69 років. Він коваль та слюсар, має дружину та двох дорослих дітей. Вдома, на півночі Швеції, тримав невеличке господарство та спокійно проводив пенсію. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змінило його життя.

"Ми не воювали з 1813 року. Це не була війна з Росією. Я сидів удома і читав про те, що Кремль і адміністрація Путіна роблять з Україною та українським народом. Я дуже розізлився та подумав: "Невже я нічого не можу зробити?". Я засмутився", — пригадав волонтер зі Швеції Ларс Ферстерс.

Тож почав шукати волонтерські організації в Україні. Так, долучився до "Добробату". Це добровольчий будівельний батальйон, який допомагає постраждалим від війни українцям у відновленні житла та об'єктів соціальної інфраструктури.

"У нас є телеграм-бот, де кожна людина, яка бажає приєднатися до ініціативи або слідкувати за роботами нашого проєкту, заповнює заявку. Наразі там понад 46 000 таких заявок. На місцях працюють групи по 15-20 осіб. Серед них іноземці. Найбільше їх у київському батальйоні", — пояснив керівник проєкту "Добробат" Олександр Юрко.

Вперше Ларс Ферстерс приїхав до Київської області торік. Волонтерив з "Добробутом" два місяці. Цього літа повернувся знову. Зараз працює в Ірпені, відновлює дах будинку сім'ї пенсіонерки. Це вже 25 виїзд "Добробату" на цей об'єкт. Волонтери звели повністю нову каркасну конструкцію даху. Наразі монтують металочерепицю.

Завдяки єдності українців та небайдужості волонтерів з інших країн світу "Добробату" вдалося відновити з сотні зруйнованих росіянами осель у 10 областях України.

Читайте також: Відбудова зруйнованого житла: як працює команда волонтерів "Добробату"

Прямий ефір