Концерт на честь загиблих героїв та жертв російської агресії організували у Львівській національній опері (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

У Львівській національній опері провели концерт пам’яті про загиблих українських героїв та жертв російської агресії. 90 місць у партері театру були вільні — на крісла поклали символічні квитки та квіти на згадку про українських військових та мирних жителів, які більше ніколи не зможуть відвідати театр, повідомляє "Дом".

Серед них і розстріляні під час російської окупації міста Ірпінь на Київщині батьки диригента Львівської національної опери Івана Чередниченка.

"Багато тих людей, кому було 38, кому всього лише 19. І, власне, вони любили свою Батьківщину, любили своїх рідних, природу, хто любив читати літературу, а хто приходив до театру... І, власне, вони б могли бути теж тут, на цьому скорботному гімні, але розуміємо, що війна обірвала їхнє життя", — сказав директор Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Василь Вовкун.

На концерті львівський камерний оркестр виконував також "Стабат Матер" (Stabat Mater) Джованні Баттіста Перголезі. Це римський католицький гімн, який став художнім втіленням страждань Діви Марії перед розп'яттям Ісуса Христа. Автором тексту вважається італійський поет XIII століття Якопоне да Тоді.

"Твір, який є, так би мовити, уособленням страждань і того, що відчувала Мати Божа, коли йшла за своїм сином на Голгофу. Традиція походить з Неаполя, і власне Перголезі написав цей твір у Неаполі для страсної п'ятниці, це така італійська традиція", — розповів диригент Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Юрій Бервецький.

Зал був практичний повний. Серед глядачів багато тих, хто був змушений переїхати через бойові дії у їхніх рідних містах. Зокрема, переселенка з Харкова Олена зараз тимчасово мешкає у місцевій школі, яка стала притулком для переселенців.

"Зараз такий час, що іноді потрібно ось так навіть відволіктися і подивитися навколо іншими очима. Дуже важко було, якраз у Харкові о 6 ранку закінчилася комендантська година і оскільки були постріли та бомбардували, чоловік мені швидко зібрав речі. Транспорт там не ходить, то ми пішли пішки до вокзалу, і мені вдалося виїхати", — поділилася вона.

Львівський оперний театр поновив роботу від 1 квітня. Тепер там регулярно відбуваються концерти. Проте продають квитки лише на 300 відвідувачів одночасно, тому що на таку кількість людей розраховано театральне сховище.

"За енергією залу ми відчуваємо, що в цей час, коли люди всі в новинах, коли всі в телефонах, доля розкидала кожного по-різному, і театр — це місце, де людина може забути і духовно якось очиститися або піднятися духом" , — сказав Василь Вовкун.

Після Великодніх свят у театрі планують знову ставити опери та балети. Львівські артисти їх репетирують спільно з колегами з Харкова, Києва та Одеси.

Читайте також: Уберегти унікальні вітражі та статуї — пам'ятники Львова захищають від війни (ВІДЕО)

Нагадаємо, війна, яку принесла до України російська армія, одного дня розділила життя всіх українців на "до" та "після". У сім'ї артистів балету з Маріуполя Донецької області "до" було все — власний будинок, улюблена робота в театрі, вірні друзі та грандіозні плани на майбутнє, але "русский мир" відібрав у людей все. Окрім віри у себе і перемогу України. Але молоді люди, попри страхи пережитого, не зламалися, не опустили руки, а намагаються розпочати своє життя заново.

Прямий ефір