Кава від ветерана: після поранення воїн запустив власний бізнес

Артур Войтюк. Скриншот: kanaldim.tv

28-річний ветеран Артур Войтюк запустив власну справу, до якої планує залучати побратимів. Хлопець майже пів життя присвятив військовій службі. Під час одного з бойових завдань поблизу Вуглегірської ТЕЦ чоловік отримав поранення. Після тривалої реабілітації заснував кавовий бізнес, аби підтримувати побратимів і надавати робочі місця. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Він був членом екіпажу повітряного судна під час миротворчої операції в Конго, керував військовими водолазами та нищив окупантів у саперному підрозділі. Нині ветеран Артур Войтюк запустив власну справу, до якої планує залучати побратимів.

"Потрібно зробити щось таке, що допоможе військовослужбовцям, ветеранам, які звільняються, інтегруватися до цивільного життя. Знати, що у них є шанс. З тими хлопцями доведеться поділитися досвідом, пояснити, допомогти", — каже ветеран Артур Войтюк.

Хмельничанин Артур Войтюк народився в родині військового. Хлопець пішов стопами батька і майже пів життя присвятив військовій службі. Навчався в Кам'янець-Подільському вищому військовому інженерному інституті. Так вирішили батьки. Зізнається, спершу був незадоволений рішенням батьків, а нині їм безмежно вдячний. Артур певен, що служба виховала в ньому тільки найкращі якості.

"Почав дуже багато займатися спортом, дуже багато читав. Нові товариші, нові друзі, інше середовище. Коли вперше приїхав у відпустку та зустрів однокласників, зрозумів різницю між нашою освітою", — веде далі ветеран.

Після навчання 2015 року потрапив до 12-го інженерного полку і розпочав службу на посаді командира розвідувального водолазного взводу.

"Командир тієї частини на той час дав три місяці молодим офіцерам, щоб ми зрозуміли хід справ, прийняли посади, прийняли особовий склад, зрозуміли, що де і як. Вперше на схід ми вирушили в червні 2015 року", — каже Артур Войтюк.

Майже чотири місяці Артур зі своїм взводом виконував завдання на Луганському напрямку. Згодом проходив водолазне навчання з танкістами. Далі було поглиблене вивчення англійської та курс радіообміну повітряних суден. Після нього Артур долучився до миротворчої місії в Конго.

"Я був членом екіпажу повітряного судна Мі-24. Ми виконували бойові задачі, тому що там велика кількість повстанців. Ми захищали мирне населення", — додає миротворець.

Після повернення став командиром інженерно-саперної роти. Багато років захисник виконував надскладні завдання і в повітрі, і під водою. Під час служби отримав кілька серйозних поранень, через це був змушений піти з війська.

26 лютого 2022 року він мав звільнитися, але плани змінило повномасштабне вторгнення. Воїн не міг лишитись осторонь, тому сформував бойовий батальйон та поїхав воювати на схід. Під час одного з виїздів поблизу Вуглегірської ТЕЦ, що тоді вже була під контролем окупантів, Артур отримав поранення.

Після тривалої реабілітації воїн полишив військо. У 28 років йому довелося адаптуватись до цивільного життя. Ще під час служби від побратимів Артур дізнався про компанію з виготовлення кавової продукції, яку заснували 10 американських ветеранів бойових дій в Афганістані. Спочатку вони розповсюджували каву лише серед ветеранів, але згодом вийшли на великий ринок.

"Я зрозумів, що потрібно відкривати ветеранську справу власну. Прагнув зробити щось схоже дуже до них, тільки на нашу тематику, на наші теперішні умови. Бо в нас реально дуже велика кількість ветеранів, і вона з кожним часом збільшується і збільшується", — каже ветеран.

Попри відсутність підприємницького досвіду, Артур замислився над створенням робочих місць для побратимів. Самостійно розробив бізнес-плани, логотип, вивчав СММ та різновиди кави. Все створював з нуля власним коштом. Вже за кілька місяців започаткував свою справу.

"Станом на сьогодні команда "Кофі Компані» має три типи кави. 100% арабіку, 80% арабіку, 60% арабіку. Фасуванням 500 грамів — в зернах,  у пачках по 250 грамів — мелена кава. В нас є мерч. Три типи різних футболок в кольорі чорному і в кольорі олива. Зараз працюємо над іншими. У нас є продукція така, як чашки з різними логотипами, і це дозволяє людям комплектувати подарункові набори", — резюмував Артур Войтюк.

Також ветеран розробив зручні кавові дріпи, які вже полюбили побратими й з нетерпінням чекають нових постачань на фронт. Артур Войтюк вмотивований на успіх. Працює вдень і вночі, аби залучити до роботи якомога більше ветеранів. мріє розширити бізнес та відкрити декілька кав'ярень.

Читайте також: Як українці по всьому світу відзначають День Незалежності

Прямий ефір