Касетні боєприпаси від США — допомога українській артилерії

США надає Україні касетні снаряди. Скриншот: kanaldim.tv

Боги війни — українські артилеристи. Неподалік Бахмута  вони тримають позиції та перешкоджають ворогу, який хоче закріпитися в окупованому місті. Цей район став для росіян пасткою. Для ефективної роботи військовим ЗСУ передадуть касетні боєприпаси. Таке рішення ухвалили у Білому домі, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Боги війни! Саме артилерія розбиває позиції ворога та прикриває наступ сил оборони. Неподалік Бахмута українські артилеристи не дають ворогу закріпитися в окупованому місті. Цей район став для росіян пасткою.

"Ворог стягує сили на ці напрямки. Він хоче закріпитися, але ми цього не допустимо. Хлопці на "передку" чекають артилерію. Ми будемо працювати тут стільки, скільки треба. Аби нам давали снаряди. Дуже круто, якщо це будуть касетні снаряди. Нам доведеться менше використовувати снарядів. До того ж касетний снаряд вражає більше територію, ніж фугасний", — пояснив командир 57-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Козацького отамана Костя Гордієнка Дмитро. 

Йдеться про боєприпаси для артилерії 155-го калібру. Наприклад, до ствольної артилерії. Також це можуть бути боєприпаси для реактивних систем залпового вогню, пояснюють експерти.

До слова, країни ЄС їх не виробляють і не використовують касетні снаряди. Втім, Конвенцію про касетні боєприпаси підписали далеко не всі країни. Та чи порушують США своїм рішенням правила ведення війни?

"Нічого не порушують. Так само як і Україна нічого не порушує. Ми не є частиною Конвенції щодо заборони виробництва та використання касетних боєприпасів. Якщо ми не є підписантами цієї Конвенції, то які можуть бути до США або України питання? Як країна, яка обороняється, має більше моральних прав використовувати усі засоби для своєї оборони, для свого захисту, які не порушують Женевські конвенції або законодавство загально", — запевнив військовий експерт Олександр Коваленко.

У Білому домі теж відповіли на питання про імовірні порушення Конвенції.

"Ми ретельно консультувалися з союзниками, ухвалюючи це рішення. Деякі союзники, які є підписантами Конвенції про касетні снаряди, зрозуміли це рішення. Вони принципово визнають різницю між Росією, яка використовує касетні боєприпаси для нападу на Україну й Україною, яка використовує касетні боєприпаси для захисту своїх громадян на своїй суверенній території", — заявив радник з Національної безпеки президента США Джейк Салліван.

Україна в обороні, а значить, має право на захист своєї території будь-яким способом. Тож партнери в ЄС не проти такого рішення Вашингтона.

"Україна використовує боєприпаси для захисту цивільного населення. Йдеться про використання снарядів для звільнення власної території. Також ми повинні пам'ятати, що Росія вже масово використовувала касетні боєприпаси у незаконній агресивній війні проти України", — пояснив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт.

Хоча самі росіяни класично усі звинувачення відкидають. Мовляв, касетних боєприпасів на складах вистачає, але на війні в Україні їх не використовують. Натомість на кладовищі російських ракет у Харкові частина снарядів — касетні. Подібну зброю Росія використовувала ще до повномасштабного вторгнення. Зараз на лінії фронту польоти касетних снарядів — звичне явище.

"Росія використовує свій власний тип касетних боєприпасів. США наголошують, що боєприпаси, які вони надають, мають значно нижчий рівень руйнування. До того ж Україна гарантувала, що буде не тільки відстежувати, де армія використовує такі боєприпаси, але й не стріляти ми ними по густонаселених районах", — пояснила журналістка Associated Press Тара Копп.

Касетні боєприпаси вже використовуються силами оборони України. Тим часом Захід обіцяє прискорити процес поповнення запасів фугасних снарядів та навчання українських пілотів на F-16.

Читайте також: Важкі бомбардувальники: скільки української техніки є в Росії

Прямий ефір